Sıtkı, Faruk ve Orhan Yoldaşlar Devrimci Mücadelemizde yaşıyor!

17.03.2018
595
A+
A-

Sıtkı, Faruk ve Orhan Yoldaşlar Devrimci Mücadelemizde yaşıyor!

Adamın Daniskanı olan ve “Adamın Daniskası nasıl olunur?” sorusunu “Öyleyse” şiiri ile anlatan, önderlerimizden Faruk Sur ve Sıtkı Şaplak Yoldaş’ı her sene olduğu gibi mezarları başında andık.

Hoca’mızın hayata gözlerini kapatmasının üzerinden 19 yıl, Avukat ve Eğitimci kimliği ile daima Halkın Davasının yanında yer alan Sıtkı Şaplak Yoldaş’ımızın ise 28 yıl geçmiş olmasına rağmen, Lenin Usta’nın deyimiyle “Hiçbir şey insanları aynı dava uğruna mücadele etmek kadar yakınlaştıramaz”dı. Bu nedenle on yıllar değil bin yıllar da geçse bile, biz izin vermediğimiz sürece bu yoldaşlar unutulmayacaklardır.

16 Mart Cuma günü saat 15.00’te Faruk Sur Yoldaş’ın mezarbaşında saygı duruşu ile başlayan anma etkinliğimizde Mehmet Ünver Yoldaş bir konuşma yaptı. Yoldaşımız konuşmasında; Faruk Hoca Anmalarına 18 yıldır kesintisiz bir şekilde Orhan Özer Yoldaş’ın sunumları ile başlandığını, dolaysıyla bu seneki Anmanın Kurtuluş Partilileri tarifi mümkün olmayan duygulara sevk ettiğini dile getirdi. Faruk Hoca’nın devrimci disiplininden ve onun getirdiği her yaştan insanla anlaşabildiğinden, bu karakteri ile Hareketimizin Konya’da da gelişmesinde Orhan yoldaş ile çok büyük emekleri olduğundan bahsederek sözlerini sonlandırdı.

Daha sonra Sıtkı Şaplak Yoldaş’ın mezarbaşına geçildi. Sıtkı Şaplak Yoldaş’ın ağır hasta olarak hastanede yatarken Faruk Hoca’ya “Bu ayki aidatı da veremedik”, diyerek devrimci kararlılığını gösterdiği, bu tutumun hepimiz tarafından örnek alınması gerektiği ifade edildi.

Daha sonra, yakın zamanda bedence aramızdan ayrılan Orhan Özer Yoldaş’ın mezarına gidildi. Orhan Yoldaş’ın bedence aramızdan ayrılışının Konya Devrimci Ortamı için büyük bir kayıp olduğundan bahsedildi. Orhan Yoldaş’ın fraksiyon farkı gözetmeksizin 12 Eylül yargılamalarında, DGM davalarında hep devrimcilerin yanında olduğu, devrimci görevleri yüzünden sağlığını hep ikinci plana attığı anlatıldı. Ağır hasta şekilde yatarken bile hep Partinin durumunu, gençleri, İşçi Sınıfını sorduğu, bunu yaparken de “aman yeni çıkan kitap ve gazeteleri unutmayın”, dediği dile getirildi.

Konya Devrimci Ortamının bu Üç Çınarını sözümüz olsun;

Bu alçak kanser düzenini mutlaka yeneceğiz!

Yoldaşların düşlerini mutlaka gerçekleştireceğiz! 16 Mart 2018

HKP Konya İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz