Sendikal Hakları için Ankara’ya yürümek isteyen işçileri değil, Sendikal Hakları gasp edenleri durdurun!

24.11.2020
436
A+
A-

Hiç tahammülünüz kalmadı. Kim hak mücadelesi veriyor, saldırıyorsunuz. Kim ekmek mücadelesi, ekmeğini büyütme mücadelesi veriyor, önüne barikatları kuruyorsunuz. Kim sendikal örgütlenme mücadelesi veriyor, kim onur mücadelesi veriyor, acımasızca, vicdansızca jandarmanızı, polisinizi emekçilerin önüne yığıyor, emekçileri darp ediyor, gözaltlarına alıyorsunuz. Yapmayın. Ayıptır, günahtır, vicdansızlıktır!

Birleşik Metal-İş’e üye olduktan sonra tazminatsız şekilde işten atılan ve ücretsiz izne zorlanan Systemair HSK, Özer Elektrik ve Baldur İşçilerinin Sendika Yöneticileriyle birlikte Ankara’ya doğru yürüme kararı aldılar. Tek çözüm olarak düşündüler Ankara Yürüyüşünü. Seslerini duyurmak, kamuoyu oluşturmaktı amaçları. Desteğe çağırdılar kardeş sendikaları ve işçi kardeşlerini. Yasak koydular yürüyüşlerine ama bu onur mücadelesidir, işçiler dinlemediler yasağı.

İşçi düşmanı AKP’giller’in yanıtı hiç kimseyi şaşırtmaz. Yine polis barikatı, yine coplar, yerlerde sürüklemeler, yine gözaltılar.

Aralarında İşgal, Grev, Direnişlerin Sendikası Nakliyat-İş’in Genel Başkanı, Dünya Sendilkalar Federasyonu Başkanlık Kurulu Üyesi ve TUI Transport Genel Sekreteri Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve Yöneticileri ile Birleşik Metal-İş Sendikası’nın yöneticilerinin de bulunduğu yaklaşık 100 kişi gözaltına alındı.

Dünyanın en kutsal davasıdır hak alma mücadelesi, ekmek mücadelesi, örgütlenme mücadelesi. Haktır. Meşrudur. Bu zulüm devam ettiği sürece de bu mücadele devam edecektir. Tâ ki zaferle sonuçlana kadar.

Birleşik Metal-İş üyesi işçiler de sendikal hakları tanınana, atılan işçiler geri alınana kadar mücadele edecekler. Kararlılar, yılmayacaklar.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak ekmeği için, onuru için, sendikal hakları için direnen işçilerin yanındayız. Mücadeleleri bizim de mücadelemizdir.

 

Selam olsun direnen işçilere!

İşçilerin birliği Sermayeyi yenecek!

 

24 Kasım 2020

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz