Saygıdeğer Halkımız; Ne yazık ki, bugün Türkiye’yi işte böylesine korkak ve ulusal değerlerden yoksun bir iktidar yönetiyor… Ege’de Yunanistan azgınlaştıkça azgınlaşıyor, Kaçak Saraylı ve avanesiyse, pıstıkça pısıyor…

10.06.2017
527
A+
A-

Saygıdeğer Halkımız;

Ne yazık ki, bugün Türkiye’yi işte böylesine korkak ve ulusal değerlerden yoksun bir iktidar yönetiyor…

Ege’de Yunanistan azgınlaştıkça azgınlaşıyor, Kaçak Saraylı ve avanesiyse, pıstıkça pısıyor…

Hafız, hani sen toplardın gariban muhtarları, Kaçak Saray’ın salonuna, geçerdin sahnede mikrofonun başına, veryansın ederdin, Meclisteki İbiş Muhalefete. Medyada kızdığın köşe yazarlarına, sağa sola…

E, hadi bir daha topla. Bak, Yunanistan Ege’deki 18 Adamızı işgal ve ilhak edip (ki bunların birkaç tanesi Büyükada’nın üç misli büyüklüğündedir), yerleşime açıp, silahlandırmakla kalmıyor; buralarda bazen Uzo içip kafayı buluyor ve kendilerini uyarmaya kalkan bizim Sahil Güvenlik Subaylarımıza, hem de Türkçe olarak, “Bre has…r” diye küfürler sallıyor. Bazen de askeri tatbikatlar yapıyor buralarda.

Toplar yerleştirmiş bu adalara, namluları Türkiye’ye dönük olmak üzere.

Geçen 31 Mayıs’ta Tayyipgiller, MGK Toplantısı yaptı. İşte tam da o güne denk getirerek, Yunanistan bu sefer de gerçek mermilerle atış yaparak bir askeri tatbikata girişti, Çanakkale ilimizin burnunun dibinde. MGK Toplantısının sürdüğü saatlerde…

Ne anlama geliyor bu?

Açıktan meydan okumak…

Ben sizi iplemiyorum. Hikâyesiniz, bizim nazarımızda…

Açık anlamı bu…

Bu alçakça, kışkırtıcı meydan okumaya ilişkin haber, dünkü Yeniçağ’da yayımlandı, Ahmet Takan imzasıyla.

Okuyalım:

“Ege’de 18 ada ve 1 kayalığımızı işgal eden, Lozan’ı kevgire çevirerek gayriaskeri statüde olan adaları silah ve cephane deposu haline getiren küstah Yunan artık Türkiye’ye sopa değil obüs topu gösteriyor. Yanlış okumadınız!.. Son aylarda, Ege adalarında askeri tatbikatların sayısını artırarak hız veren Yunanistan bu sefer burnumuzun dibinde ilk defa gerçek mermilerle topçu atışları yaptı. Bu atışlar, Çanakkale ilimizin hemen dibinde gerçekleşti. Ee, ne oldu?.. Her zamanki gibi oldu!.. Ne Dışişlerinden ne de AKP iktidarından ses seda çıktı… Daha da ilginç olanı(!) Millî Güvenlik Kurulu, 31 Mayıs’ta R. Erdoğan başkanlığında toplantı yaparken Yunan askerleri de aynı gün ve saatlerde burnumuzun dibinde topçu atışı yaparak alçakça Türkiye’yi tehdit etti.

“Yunan ASDEN (Adalar) Komutanlığı, 31 Mayıs tarihine denk düşürdü(!) Aghios Efstratios (Bozbaba) Adası’ndaki tatbikatı. Topçu atışıyla ilgili haber ve resimler -her zaman olduğu gibi- Yunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı resmi internet sitesinde yayımlanarak dünyaya ilan edildi. Yunanistan bu tatbikatı icra etmeden önce deniz ve hava seyrinin güvenliği için NOTAM’lama yaptı mı?.. Görünen kayıtlarda herhangi bir şey yok!.. Ne manaya geliyor acaba?..

“Yunan topçu atışının icra edildiği Bozbaba Adası, Çanakkale ilimizin batısında bulunuyor. Bozbaba Adası, Lozan Antlaşması’nın 12’nci maddesine göre, gayriaskeri statüde. Yunan Hükümeti, Bozbaba Adası’na askeri birlik yerleştiremez, atış yapamaz.

“Peki, küstah Yunan’ın bu son icraatı Türkiye açısından nasıl bir tehdit içeriyor?.. Soruya, Millî Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım cevap verdi:

“Bozbaba Adası’ndaki topçu bataryası, Limni Adası’ndaki 88. Askeri Komutanlığa bağlı olarak görev yapıyor. Gayriaskeri statüde olan Limni Adası’nda da bir Mekanize Tugay, bir deniz üssü ve hava radar mevzileri mevcut. Bozbaba Adası’ndaki topçu bataryasının kuruluşunda 4 adet 105 mm.lik çekili obüs var. Menzili 14-19,5 km. olan, dik mermi yollu obüsler Ege Denizi’nde seyir halinde olan Türk devlet gemileri ve Türk ticaret gemileri için potansiyel tehdit oluşturuyor.”

“Uluslararası anlaşmaları yok sayan, sürekli Türkiye’ye küstahça tehditler yönelten, hakaretler eden Yunan’a bugüne kadar yapılmayan aslında gösterilmesi gereken tepkinin bir kez daha altını çizdi Ümit Yalım;

“Gayriaskeri statüde olan adalardaki askeri faaliyetlerin başta Yunanistan olmak üzere Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, NATO ve Avrupa Birliği nezdinde diplomatik nota ile protesto edilmesi gerekir. Ancak Yunanistan gayriaskeri statüdeki adalarda sürekli olarak tatbikat ve atış yaparken Erdoğan ve AKP Hükümetinin sesi soluğu çıkmıyor. Konunun muhataplarına müzik notası bile verilmiyor.

“Yunanistan, Lozan ve Paris antlaşmalarını ihlal edip Türkiye’ye meydan okurken, 18 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığını işgal altında bulundururken, 31 Mayıs 2017 tarihli MGK basın açıklamasında Yunanistan ile ilgili bir kelime bile yok. Bu da Erdoğan ve AKP Hükümeti’nin Ege Denizi’ni Yunan askerine terk ettiğinin somut bir göstergesidir.”

“Çizmeyi iyice aşan, had hudut bilmeyen Yunan’a, Türkiye ve Türklüğü ağır hakaretler ve galiz küfürler eden Yunan Bakanlara, Dışişleri muhteremleri neden tek satır cevap veremiyor? (…)” (http://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/yunan-bu-sefer-de-obuslerle-canakkaleyi-hedef-yapti-43083yy.htm)

Cevap veremezler…

Çünkü bunların devşiricisi, örgütleyicisi, parti formatına büründürüp iktidara taşıyıcısı ve 15 yıldan bu yana da iktidarda tutucusu, ABD Emperyalist Haydutlarıdır.

Onlar, bunlara vatanı ve milleti savunsunlar diye iktidar vermedi. Türkiye Cumhuriyeti’ni yıksınlar, Laik Cumhuriyet’e son versinler ve Türkiye’yi BOP çerçevesinde üç parçaya bölsünler diye iktidar verdi.

İsrail’in düşmanları olan Irak’ın, Libya’nın, Suriye’nin cehenneme çevrilmesine, ölüm tarlalarına çevrilmesine bütün güçleriyle destek versinler, bu işte görev alsınlar diye iktidar verdi. AKP’giller de, bu hainane görevi yapmaktadırlar, 15 yıldan bu yana.

Geçenlerde de aktarmıştık; namuslu asker Ümit Yalım’ın, 18 Adamızın işgalinin görüşüldüğü toplantıya ilişkin izlenimlerini, kanaatlerini. Hatırlayalım isterseniz:

“Ben, adalarımızın işgalini ilk kez 31 Aralık 2008’de öğrenmiştim. Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı ile Genelkurmay Başkanı Aydın’a bağlı Bulamaç Adası’na gitti. Hava Kuvvetleri, ‘hava sahası ihlali’ verdi. ‘Bunların hava sahamızda ne işi var?’ diye araştırınca olay ortaya çıktı. Bu olaydan sonra 6 Ocak 2009’da Yunan Cumhurbaşkanı Papulyas Aydın’ın Eşek Adası’na gitti.

“Bunun üzerine Dışişleri Bakanlığı’ndaki diplomatları Genelkurmay’a davet ettik, müşterek bir toplantı yaptık. Bu toplantıda Genelkurmay yetkilileri adaların boşaltılmasını talep etti. Hükümet kanadı ise bu konuda ayak sürüdü. Verilen arada önemli bir isim ‘bu adaların AKP hükümetinin bilgisi dahilinde işgal edildiğini’ itiraf etti. Bugün işgal edilen ada sayısı 18’e ulaştı.” (http://www.yenicaggazetesi.com.tr/isgal-edilen-turk-adalarina-yaklasmayin-talimati-163225h.htm)

Evet, arkadaşlar. İşte, insanı kahreden trajedimiz bu. Türkiye, bu insanların eline düşmüş bulunuyor, ne yazık ki…

Bu vatan millet düşmanı, bu vatan satıcılar, bu hepsi de Anayasa dışına düşmüş mücrimler güruhu durup dinlenmeden din alıp satarak, saf, cahil, yoksul, biçare insanlarımızın din duygularını sömürerek ve bu insanları, Kur’an’ın deyişiyle “Allah’la aldatarak” oylarını alıyorlar, Meclislere geliyorlar, iktidar oluyorlar ve de ihanetlerini sürdürüp duruyorlar.

Amerika, AB Emperyalist Haydutları ve İslam düşmanı Siyonist İsrail, bunları, bu ihanetlerini yapabilsinler diye iktidarda tutuyor.

Bu ihanet çemberini parçalayıp atmamız lazım. ABD Emperyalist Haydutlarını da ülkemizden ve bölgemizden defetmek lazım. Onların işbirlikçisi Amerikancı vatan hainlerini de, halk düşmanlarını da hesaba çekmek lazım. Hukuka uygun, emri hukuktan ve vicdanından alan, bağımsız mahkemeler huzuruna çıkarmak lazım.

Bu hainler güruhu, eninde sonunda yaptıkları ihanetlerin hesabını verecekler. Hiç kaçışları, kurtuluşları yok. Sonları da günbegün yaklaşıyor…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

09 Haziran 2017

 

Nurullah Ankut

HKP Genel Başkan

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz