Şanlı Gezi İsyanı’mızı 4’üncü yılında selamladık

31.05.2017
542
A+
A-

Şanlı Gezi İsyanı'mızı 4'üncü yılında selamladık

Şanlı Gezi İsyanı'mızın 4'üncü yıldönümünde Halkın Kurtuluş Partisi olarak Taksim'deydik. Taksim Dayanışması'nın çağrısıyla yapılan eylemde tüm kinimizle haykırdık: "Gezi Şehitleri Ölümsüzdür" diye.

İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen eylemde AKP'giller'in Gezi İsyanı'ndan nasıl korktuğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Gezi Parkı, Taksim Meydanı bariyerlerle kapatıldı, yüzlerce polis tarafından çevrildi. Kitlenin yolu Fransız Konsolosluğu önünde TOMA tarafından kesildi. 

Gezi Şehitlerinin ailelerinin önde yer aldığı kortejde Partimiz sloganlarıyla kitleyi ajite etti. 

Şanlı Gezi İsyanı'nda örgütlü halkın karşısında hiçbir gücün duramayacağını anlayarak gerileyen AKP'giller bugün halkımızı sindirerek, korkutarak zulmünü artırdı. Bir yandan BOP'un patlayan bombaları, bir yandan zam, zulüm, işkence… AKP'giller gerici politikalarıyla ülkemizi hızla Ortaçağ karanlığına sürüklüyor. AB-D Emperyalistleriyle birlikte Türkiye'yi Suriyeleştirmek için tüm oyunlarını oynuyorlar.

Ama biz halkız, haklıyız. Bir olursak, örgütlenirsek önünüzde hiçbir güç duramaz. Bunu Şanlı Gezi İsyanı'mızda gördük. Haklı bir dava için mücadele ediyoruz. Kurtuluş Partililer olarak bir kez daha tüm sesimizle diyoruz ki "Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam." 31.05.2017

HKP İstanbul İl Örgütü

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz