Şanlı 15-16 Haziran Direnişimizi İstanbul’da şanına yakışır şekilde kutladık

16.06.2016
519
A+
A-

Ülkemizdeki en büyük halk hareketlerinden biri olan Parababalarının hatıralarında korku dolu anlar olarak yer eden Şanlı 15-16 Haziran Direnişimizin 46. yılında, Halkın Kurtuluş Partisi olarak direnişin şanına yakışır şekilde kutladık ve bu şanlı isyanı halkımıza bir defa daha hatırlattık.

Vatanımızı cehenneme çeviren Parababalarının, 1970 yılında DİSK’i kapatmak için gerçekleştirdiği girişime karşılık İşçi Sınıfının kendiliğinden isyanı olarak gerçekleşen 15-16 Haziran isyanımızı kutlamak için 15 Haziran’da saat 20:00’de Kadıköy Boğa önünde toplanarak bir basın açıklaması düzenledik. Basın açıklamamızı, İstanbul İl Yönetiminden Ramazan Kap yoldaşımız okudu.

Ramazan Yoldaş coşkulu konuşmasında “İşçi Sınıfımıza ve halkımıza yönelik saldırıların arttığı bu dönemde yeni 15-16 Haziranlar yaratmak zorundayız. AKP’giller’in iktidarına dur diyecek olan yeni 15-16 Haziran Direnişleri olacaktır” denilerek örgütlü bir isyana olan ihtiyaç tekrardan vurgulandı.

Kutlamamız sırasında Kadıköy Boğa Meydanı “Yaşasın 15-16 Haziran Direnişimiz”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek” sloganları ile inledi. Eylemimiz, çevrede bizleri izleyen halkımız tarafından da ilgi ile karşılandı.

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz