Samsun’da Mustafa Kemal Anıtına Saldıran Gerici Çetelerden Hesap Soracağız!

03.02.2022
462
A+
A-

AKP’giller iktidarının Laik Cumhuriyet Düşmanı ve Ortaçağcı gerici politikalarından cesaret alan bir grup gerici çete, Samsun’un İlkadım ilçesinde  bulunan Mustafa Kemal heykeline saldırarak heykeli yıkmaya çalıştı. Saldırgan gerici çete, Mustafa Kemal heykelinin ayaklarına ip bağlayıp çekerek, heykeli yıkma girişiminde bulundu.

Gerici çetenin saldırıp yıkmayı planladığı heykel, Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın meşalesinin yakıldığı ve mücadelenin başladığı İlkadım ilçesindeki heykele yönelik yapıldı.

Bu heykel, sadece Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi Mustafa Kemal’i değil aynı zamanda Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızı temsil etmesi bakımından hem Samsun’un hem Tarihimizin önemli bir simgesidir.

Bu gerici saldırı sadece bir heykele saldırmaktan daha da öte, Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının kazanımı olan Bağımsızlığımıza, Laikliğimize, İlericiliğe karşı yapılmış bir gerici saldırıdır. Bildiğimiz gibi bu tarz gerici saldırılar daha önce de olmuştur. Çünkü AKP’giller tarafından desteklenen ve cesaret alan bu gerici yapılar Cumhuriyet’in temel değerlerine başta da laikliğe aynı AKP’giller gibi karşıdırlar.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının miras bıraktığı bağımsız Cumhuriyet’imizi, asla vazgeçmeyeceğimiz Laiklik ilkemizi ve Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın önderlerini sonuna kadar koruyacağımızı, gericilerin saldırılarına yem etmeyeceğimizi ve hesabını soracağımızı tüm halkımıza duyururuz. 03.02.2022

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz