Real Market İşçilerinin Mücadelesi Farklı Bölgelerde Yaygınlaşıyor…

05.10.2017
441
A+
A-

Real Market İşçilerinin Mücadelesi Farklı Bölgelerde Yaygınlaşıyor, Kitleselleşiyor.

Real Market İşçileri Ankara Adliyesi’nde, Hileli İflas ile Haklarını Gasp Eden BEĞENDİK için Suç Duyurusunda Bulundular.

Real Market İşçileri Hileli İflasa, Haklarının Gasp Edilmesine, Sarı Sendikacılığa Karşı Direniyor, Mücadele Ediyor

Real işçileri bu gün hileli iflasla haklarını gasp eden Beğendik’e karşı Ankara Adliyesi’nde kitlesel olarak suç duyurusunda bulunarak konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptılar.

Suç duyurusu Ankara Adliyesi önünde basın açıklaması ile başladı. Basın açıklamasına Nakliyat-İş Sendikası Ankara İl Temsilcisi ve sendika avukatları da katıldı.

Basın açıklamasında Real işçileri adına konuşma yapan TEKMİLE YÜKLÜK kısaca bu noktaya nasıl geldiklerini aktararak mücadelelerine yılmadan devam ettiklerini belirti. Seslerini duyurmak için yasal, meşru bütün haklarını kullandıklarını bu günde haklarını gasp eden Beğendik Mağazaları için suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti. Bu güne kadar üyesi bulundukları Tez Koop-İş sendikasının kendilerine sahip çıkmadığı gibi kendilerini mağdur ettiğini de belirterek, Real market işçilerine sahip çıkan Nakliyat-İş Sendikasına da teşekkür etti. TEKMİLE YÜKLÜK Real Market İşçileri olarak gasp edilen tüm haklarımızı kazanana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Kazanan biz, 1700 Real Market işçisi olacak. İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız.” diyerek sözlerini bitirdi.

Nakliyat-İş Sendikası adına söz alan Ankara İl Temsilcisi Bayram Karkın’da Real işçilerinin hileli iflasa karşı, sarı sendikacılığa karşı haklarının gasp edilmesine karşı devam eden mücadelene sendika olarak sonuna kadar sahip çıkacaklarını belirtti.   Beğendik işvereninin yapmış olduğu tamamen yasadışı ve hileli iflasa karşı suç duyurusunda bulunmak için Adliyeye geldiklerini belirten Karkın, Tez Koop-İş sendikasını da üyelerine sahip çıkmaya çağırdı. Ayrıca Cumartesi ve Pazar günü Etlik Metro Mağazasının önünde beklemeye başlayacaklarını belirterek bu hileli iflasa ve işçilerin hak gasplarına ortak olmamak için Metro ve Beğendik mağazalarından alış veriş yapmayacaklarını ve bunu da halka duyurmak için bu eylem kararını aldıklarını ifade ederek konuşmasını bitirdi.

Nakliyat-İş Sendikası Avukatı Metin Bayyar’da söz alarak işçilerin hukuksal olarak hileli iflasa, hak gasplarına karşı mücadelelerinin devam ettiğini ve bu konuda sendika olarak her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Eylemde; “İşçilerin Hakları Gasp Ediliyor, TEZ KOOP-İŞ Nerede? Kahrolsun Sarı Sendikacılık”, “Kayyum Dediler, Hakkımız Yediler”, “Kıdem-İhbar ve Diğer Haklarımızdan Metro-Real-Beğendik Sorumludur”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam”, “Haklarımızın Gasp Edilmesine Karşı Direneceğiz, Mücadele Edeceğiz ve Kazanacağız”, “Hırsız Beğendik”,  “Direne Direne Kazanacağız”, “İşçiyiz. Haklıyız Kazanacağız”, “Kayyum Dediler Hakkımızı Yediler”, “Beğendik Şaşırma Sabrımızı Taşırma”, “Tazminat Hakkımız Gasp Edilemez” sloganları atıldı, dövizleri taşındı.

Basın açıklamasının ardından yaklaşık 50 işçi hazırlanan suç duyurusu dilekçelerini Cumhuriyet Başsavcılığına vermek üzere topluca Ankara Adliyesine gittiler. 05.10.2017

Yaşasın Real Market İşçilerinin Onurlu Mücadelesi
İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız.
Real Market İşçileri

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz