Pınar Gültekin ve Kadın Cinayetlerinin hesabı sorulacak!

24.07.2020
513
A+
A-

Kurtuluş Partili Kadınlar olarak, Pınar Gültekin’in katledilmesini, Fatma Altınmakas’ın eşi tarafından aile meclisi kararıyla öldürülmesini ve tüm kadın cinayetlerini, çocuk istismarlarını, canlılarımıza yapılan saldırıları protesto etmek amacıyla Kadıköy Süreyya Operası önünde eylem yaptık.

Ellerimizde “Pınar Gültekin ve Kadın Cinayetlerinin Sorumlusu Ortaçağcı AKP’giller İktidarıdır!”  “Kadına Şiddete Son”, “Şeriat Ortaçağdır”, “Kadın Cinayetlerine Hayır”, “Çocuk Tecavüzlerine Hayır” yazılı dövizlerle sloganlar atarak eylemimize başladık. Eylem süresince polisin çevrede yoğun önleminin yanı sıra polis helikopteri ile eylemimiz yukarıdan takip edildi.

Basın açıklamamızı partimiz yöneticisi Ayten Çağ Bin Yoldaş yaptı. Konuşmasında şunları dile getirdi: “Her gün birçok kadın cinayeti, çocuk istismarı, hayvan istismarı haberi alıyoruz, ülkenin dört bir tarafından! Her gün yüreğimiz dağlanıyor, midemiz bulanıyor bu haberler karşısında! Ve öfkeden tir tir titriyoruz her seferinde ve lanet ediyoruz kadın çocuk, hayvan tecavüzcülerine, katillerine!”

Konuşmasının devamında şunları söyledi:  “Ama AKP’giller’in gündemi farklı onlar Ayasofya’nın ibadete açılması ile gibi boş gündemlerle halkı oyalıyorlar. AKP’giller her ağızlarını açtıklarında, ağızlarından salyalar akıtarak kadınları hedef alan açıklamalar yapıyor ve kitleleri kendi Ortaçağcı düşünceleri ile ivmelendirmeye devam ediyorlar. Peki, cinayet zanlılarının akıbeti ne oluyor? Hak ettikleri cezaları almayıp, “iyi hal indirimi” adı altında ya cezaları devede kulak kalıyor ya da ellerini kollarını sallayarak dışarıda gezmeye devam ediyorlar. Masum hayvancıklar için de neredeyse hiçbir yasal düzenleme yoktur ve mal olarak görülmekte, sahipli sahipsiz ayırımı yapılarak ona göre muamele yapılmaktadır.”

Yapılan açıklamada, AKP Grup Başkanvekilinin kadını aşağılayan sözlerine karşılık, kadın cinayetlerinin, tecavüzlerin asıl nedeninin Ortaçağcı Gerici AKP’giller İktidarı olduğu belirtildi. Kadınlarımızın Mustafa Kemal’in yaptığı reformlarla beraber çağdaşlaştığı ve Laiklik olmadan kadınlarımızın özgürleşemeyeceği vurgulandı.

Ayrıca parti programımızda yer alan maddeye göre tecavüzcülerin ve kadın cinayetlerinin cezasının idam olması gerektiğini söyledi.

Son olarak feminist hareketlerinin bu olaylar karşısındaki söylemlerinin yanlışlığına değinerek, tek çözümün Sosyalizm olduğunu söyledi.

Eylemimizi; “Pınar’ın Hesabı Sorulacak”, “Kadına, Çocuğa, Hayvana Şiddete Son!”, “İstanbul Sözleşmesi Uygulansın”, “Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek”, “Cinsel Suçlara Ölüm Cezası” sloganlarıyla sonlandırdık.

Kurtuluş Partili Kadınlar olarak diyoruz ki; kadınlarımızın kurtuluşu ne erkek düşmanlığı yapan feminizmde ne de kadınlarımızı cinayete ve şiddete kurban eden Ortaçağcı Gericiliktedir. Kadınlarımızın kurtuluşu İşçi Sınıfımızla beraber sosyalizmdedir! 24.07.2020

Kurtuluş Partili Kadınlar

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz