Patriot Füzeleri Suriye’ye, İran’a müdahale ve İsrail’i korumak için ülkemiz topraklarına yerleştiriliyor;

11.01.2013
507
A+
A-

Patriot Füzeleri Suriye’ye, İran’a müdahale ve İsrail’i korumak için ülkemiz topraklarına yerleştiriliyor;

 

EY AMERİKA!

SEN DE, NATO’N DA, UŞAKLARIN DA YIKILACAKSINIZ!

LANETLE ANILACAKSINIZ!

 

Kan kusturmaya geliyorlar…

Irak’ta 1 milyon masum insanın kanına giren, Afganistan’da on binlerce cana kıyan sözde “demokrasi savaşçıları” şimdi de Suriye’ye saldırıyorlar.

Ülkemiz ise bu kirli savaşta, kardeş Suriye’ye karşı Emperyalistlerin silah deposuna dönüştürülüyor.

Topraklarımıza Patriot Füzeleri  yerleştiriliyor ve Emperyalistlerin savaş örgütü NATO’nun 1000 Askeri, füzelere komuta etmek için ülkemize geliyor.

 Dünya halklarının başdüşmanı ABD-AB (AB-D) Emperyalistleri,  Afganistan, Yugoslavya, Irak ve Libya’da yaptığını “Büyük Ortadoğu Projesi”nin gerçekleştirilmesinin bir parçası olarak Suriye’de de yapmak istiyor. Çünkü Beşşar Esad ve yönetimi Antiemperyalist tutumundan taviz vermemiştir. Çünkü Siyonist İsrail’in düşmanıdır. Çünkü ABD’nin Irak’ı işgaline karşı çıkmış ve mültecilere kucak açmış, yani mazlum Arap halkının çıkarlarını savunmuştur. İşte bu nedenlerle BAAS rejimini, Esad rejimini yıkmak isteyen ve Suriye Halkının birliğini bozmak isteyen AB-D Emperyalizmi “Özgür Suriye Ordusu” (ÖSO) adı altında bir araya getirdiği Ortaçağcı, hırsız, yağmacı, katil sürüsü eliyle Suriye halklarını yıldırmaya çalışıyor.

Nitekim Beşşar Esad 6 Ocak’ta yaptığı konuşmada bu durumu bir kez daha şöyle ifade etti:

“Çoğu Suriyeli olmayan, bazıları Avrupa’dan gelen El Kaide zihniyetine sahip teröristlerle savaşıyoruz. Amaç Suriye’yi zayıflatmak, bölmek ve sonunda bir ‘cihat ülkesi’ne dönüştürmek.”

 

Türkiye ve Suriye Halkları Kardeştir!

Ve ne yazık ki bugün AB-D Emperyalistleri ve Tayyipgiller tarafından Türkiye de bu planın bir parçası haline getirildi. Daha düne kadar Türkiye için Suriye, Tayyip’in “kardeşten de öte” dediği Esad’la ortak bakanlar kurulu toplantılarının yapıldığı, vizenin kaldırıldığı, ekonomik-siyasi birçok anlaşmanın imzalandığı bir ülkeydi. Ancak Obama emir verince bir anda fırıldak gibi dönen Tayyipgiller, efendilerinin emirlerine uyarak Suriye’ye sınır topraklarımızda; Hatay’da (Yayladağı’nda, Samandağı’nda), Gaziantep’te, Kilis’te kamplar kurarak Suriye’den kaçan karşıdevrimcilere kucak açtı. Onlara konteynır kentler kurdu. Bu karşıdevrimcileri silahlandırdı, sınırları onlar için yolgeçen hanına dönüştürdü. ABD uşağı Suudi Arabistan ve Katar yöneticilerinin desteğiyle bu karşıdevrimcilerin silahlandırılıp Suriye Halkının üzerine gönderilmesine aracılık etti.

Halkımız sefalet ücreti ile yaşamaya mahkûm edilirken, o kamplarda barındırıp silahlandırılan Ortaçağcılara yüksek maaşlar ödeniyor ve insanlar Suriye’den kaçmaya teşvik ediliyor.

 Bir taraftan da ülkemiz bu kardeş ülke ve Ortadoğu halklarına karşı Emperyalistlerin silah deposuna dönüştürülüyor. Bunun için önce Kürecik’e “Füze Savunma Sistemi” dedikleri radar sistemlerini kurdular. Böylece ülkemizi, AB-D Emperyalistlerinin saldırısına uğramış Ortadoğu ülkelerinin savunma amacıyla yapacakları saldırıların hedefi haline getirdiler. Şimdi de Adana, Gaziantep ve Kahramanmaraş’a Patriot füzelerini yerleştiriyorlar. Bu füzeler, Emperyalistlerin Suriye’ye ya da İran’a yapacakları bir müdahale anında, NATO-ABD Üslerini ve İsrail’i korumak için ülkemize konuşlandırılıyor. Halkımızı ve topraklarımızı korumakla bir ilgisi yoktur. Çünkü halklarımızla komşu ülke halkları arasında bir çıkar çatışması, bir düşmanlık yoktur.

NATO Emperyalistlerin Katliam Örgütüdür!

Bu füzelere komuta etmek için NATO’nun 1000 askeri yakın günlerde ülkemizde olacak. NATO, 1949 yılında emperyalist devletler tarafından kurulmuş ve o günden bugüne kadar dünya halklarına hep acı çektirmiş  savaş ve katliam örgütüdür. Emperyalist başhaydut ABD ise NATO’nun asıl yöneticisidir. Yani herkesin de bildiği üzere NATO, ABD’dir.

Ama ne yazık ki bugün, ABD’nin emretmesi üzerine, bizzat Tayyipgiller tarafından NATO Patriot Füzelerini konuşlandırmak üzere ülkemize çağrıldı. Gazetecilerin Patriotlarla ilgili bir sorusuna karşılık Tayyip; “Bu topraklar aynı zamanda NATO’nun da topraklarıdır” demiştir. Bunları söyleyebilen birisi, ancak kendini, halkını ve topraklarını kayıtsız şartsız ABD-AB Emperyalizmine teslim etmiş biri olabilir.

Bu süreç ne yazık ki kardeş Suriye ve Ortadoğu halklarıyla aramıza düşmanlık tohumlarının ekilmesine ve kardeşliğimizin bozulmasına neden olmaktadır ve olacaktır da.

“Suriye Özgür ve Bağımsız Kalacaktır. Vesayeti Kabul Etmeyecektir!” (Beşşar Esad)

AB-D Emperyalistleri ve yerli uşakları ne kadar düşmanlaştırmaya çalışsalar da Suriye ve Türkiye halkları aynı mahallenin, aynı şehrin insanları kadar birbirine yakındır. Özellikle Patriot füzelerinin yerleştirilmek istendiği iller olan Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş ve sınırdaki illerimizde bu bağ çok daha güçlüdür. Emperyalistler ve yerli uşakları bu bağı kopartacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar.

 Bugün Beşşar Esad ve Yönetimi ülkesini paramparça etmek isteyen Emperyalizme karşı yiğitçe direniyor. Esad 6 Ocak 2012’de yaptığı konuşmada: Ben halktan geliyorum. Mevkiler gelip geçer; ama vatan bâki kalır. Koltuğu bırakmama yönelik tasarılar ancak  ‘edğasu ehlam’dır (yorumlamaya değmeyecek rüyalardır). Golan’ı unutmayacağız, Filistin davamızdan ayrılmayacağız. Onların kurşunları bizi korkutamaz. Suriye özgür ve bağımsız kalacaktır, vesayeti kabul etmeyecektir” diyerek bir kez daha AB-D Emperyalizmine ve onun uşaklarına meydan okumuştur ve bunu başaracaklardır da.

Unutmayalım ki Suriye’nin geleceği, kaçınılmazca Ortadoğu’yu ve Türkiye’yi de ilgilendiriyor. BOP çerçevesinde bizim ülkemize de Yeni Sevr dayatılıyor. Ama emperyalistler ve yerli uşakları yanılıyorlar. Bu ülkenin tarihinde dünyanın başarıyla sonuçlanmış ilk ulusal kurtluş savaşı olan Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı gibi bir anıt var. Bugün Patriot füzelerinin yerleştirilmek istendiği Antep’in “Gazi”, Maraş’ın “Kahraman” ünvanlarını almasına neden olan destansı mücadeleleri var.

İnanıyoruz ki, tıpkı o zaman olduğu gibi halklarımız İkinci Kurtuluş Savaşı’mızla Emperyalistleri de, yerli uşaklarını da, onların füzelerini de, silahlarını da bu kez geri gelmemecesine gönderecektir.

Hem Suriye ve Ortadoğu halkları hem de Türkiye halkları yerli yabancı emperyalistlerin ve onların yerli uşaklarının aşağılık-iğrenç oyunlarını er geç bozacaktır ve onlar ilelebet lanetle anılacaktır.! Ocak 2013

Yankee’nin Patriot’unu İstemiyoruz!

Katil NATO Ortadoğu’dan Defol!

Katil ABD-Tayyipgiller Suriye’den Elinizi Çekin!

Yaşasın Suriye ve Türkiye Halklarının Kardeşliği!

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz