Partimizden İkizköylülere destek ziyareti!

24.07.2021
472
A+
A-

Doğadan uzaklaştıkça kalpleri daha da taşlaşan katliamcılar

bu kez Milas İkizköy’de tahribat yapmaktalar.

Halkımız da Direnmekte. Duyun seslerini…

Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü olarak, Muğla’nın Milas İlçesi İkizköy Mahallesi’nde bulunan Akbelen Ormanı’nda termik santral nedeniyle kesilmek istenen ağaçlar için köylülerin direnişine destek ziyaretinde bulunduk.

Gelmiş geçmiş en pervasız Doğa, Çevre, Tarih katliamcısı AKP’giller, şimdi de Muğla/Milas İkizköy’de Akbelen Ormanı’na göz dikti. Yeraltından çıkartılacak bir avuç kömür için yerin üstündeki ormana, canlılara, çiçeklere, ekosisteme kıyıyorlar.

Köylümüzün birkaç dönümlük arazisine, başını soktuğu iki odalı evine göz koyuyorlar. Daha yargı süreçleri tamamlanmadan gece yarısı asırlık çam ağaçları katlediliyor.

Halkımız da bu kanunsuzluklara karşı direniyor.

Necla Bacı’mız ve Emekli öğretmen Hasan Hoca’mız direnişin öncüleri. 82 yaşında Esma Nine bile direnişçiler arasında.

Ziyarette HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanımız Av. Tacettin Çolak bir açıklama yaptı.

Çolak, şunları söyledi:

***

Bugün bu cırcır böcek sesleri altında, bu çam ağaçlarının gölgesi altında emekçi halkımız, Milas İkizköylülerimiz çok saygın bir mücadele yürütüyorlar. Bu mücadele aslında bu ülkede yeni de başlamıyor. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde gelmiş geçmiş en vurguncu, en talancı, en doğa düşmanı, en çevre düşmanı, en yeşil düşmanı AKP’giller iktidarının bugüne kadar yapmış olduğu tahribatların bir yenisi burada yaşandığı için bu mücadele gündeme geliyor.

 Mücadele İkizköy’de devam ediyor

Geçtiğimiz yıllarda Çanakkale Kazdağları’nda da bu güzelim ormanlarımızı Kanadalı Parababalarına peşkeş çektiler. Orayı perişan ettiler. Dünyanın en güçlü, en yoğun oksijen merkezi olan Kazdağları’nı yıktılar. Ağaçları kestiler, endemik bitkilere zarar verdiler, hayvanlara zarar verdiler. Oradaki ceylanların barınacak yeri kalmadı. Ama aradan aylar geçti Kanadalı o alçak şirket istediği kârı elde edemeyeceğini gördükten sonra kaçıp gitti. Orada da saygın bir mücadele vardı. O mücadele İkizdere’de sürdü, şimdi de İkizköy’de devam ediyor.

Bu mücadeleye kayıtsız kalamayız

Analarımız, Ninemiz, Necla Bacı’mız, Hoca’mızın örgütlü birlikteliği, köylülüğün doğasından kaynaklanan imece yöntemi ve kolektif bir mücadelesiyle bu talana karşı direniyor halkımız.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak biz de bu Direnişe, bu saygın mücadeleye kayıtsız kalamayız, kalmadık. Kazdağları’nda da günlerce nöbet tuttuk. Sadece orman talanıyla da yetinmeyen AKP’giller’in Eğirdir Gölü’nde yapmış olduğu tahribata, Salda Gölü’nde yaptıkları vurguna ve tahribata karşı da mücadele yürüttük. Davalar açtık.

Biraz önce arkadaşlarımızdan edindiğimiz bilgiye göre, hukuki anlamda ciddi kazanımlar elde edilmiş. Kendilerini kutluyoruz. Sadece fiili mücadele yetmez. Ortadaki haksızlıkların, kanunsuzlukların üstüne üstüne gitmek zorundayız. Bunu yaparsak kazanımlar elde ederiz. Gelecek kuşaklara bir doğru miras bırakmış olabiliriz.

Halkın Kurtuluş Partisi, bu ülkenin en çevreci, en doğasever, en hayvansever partisi olarak Türkiye’nin her tarafındaki bu mücadelelerin yanında olmaya devam edecektir.

***

Ziyaret sırasında Mustafa Kemal’in portesinin ve “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünün yazılı olduğu bayrak ve “Sermaye Gölgesini Satamadığı Ağacı Keser”, “Kahrolsun Doğa Düşmanı Parababaları Düzeni”, “İnsan Doğadan Uzaklaştıkça Kalbi Katılaşır” yazılı dövizlerimizi açtık.

24 Temmuz 2021

HKP İzmir İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz