Partimiz, Laiklik ilkesine sahip çıkmaya devam ediyor: Zehir kusan üç Ortaçağcı gerici hakkında suç duyurusunda bulunduk!

26.08.2022
225
A+
A-

Antika Tefeci-Bezirgan Sermayenin siyasi plandaki temsilcisi olan AKP’giller’in zulüm iktidarında, Ortaçağcı gericiler artık iyice pervasızlaştılar, alenen zehir kusuyorlar. Bunun en son örneklerine Ebubekir Sifil, Halil Konakcı ve Ömer Yıldız’ın ağzından çıkan iğrenç sözlerle şahit olduk.

Laiklik ilkesinin ülkemizdeki tek tutarlı temsilcisi olan Halkın Kurtuluş Partisi olarak halkımıza olan sorumluluğunu yerine getirerek bu üç Ortaçağcı gerici hakkında suç duyurusunda bulunduk. Konuyla ilgili açıklama yapan HKP İstanbul İl Yöneticisi Av. Doğan Çıngı, şu ifadelere yer verdi:

***

Saygıdeğer Halkımız,

Ülkemiz ne yazık ki Ortaçağcı gericiliğin altında inim inim inlemektedir. Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu Ortaçağcı gericiliğe karşı hem hukuki hem de siyasi mücadelemizi sürdürüyoruz. AKP’giller iktidarında, bu Ortaçağcı gerici kişiler o kadar palazlandı ki artık insanlarımızı öldürmeye ve katletmeye yönelik çağrılar yapmaktadırlar.

İşte biz bu yapılan çağrılardan üç Ortaçağcı gerici kişiye suç duyurusunda bulunduk. Bunlardan ilki Ebubekir Sifil isimli bir Ortaçağcı gerici kişi. Bu kişi 2019 yılında yayınladığı bir videoda “namaz kılmayanların öldürülebileceğini” savunan bir kişidir.

İkinci Ortaçağcı gerici kişi ise yine bir zamanlar hilafet çağrısında da bulunan Halil Konakcı isimli kişidir. Bu kişi de yine bir öncekine benzer şekilde “namaz kılmayan kişilerin ve oruç tutmayan kişilerin sopalanabileceğini” savunan bir Ortaçağcı gericidir.

Üçüncü kişi ise Yeniden Refah Partisi eski ilçe başkanı Ömer Yıldız’dır. Ömer Yıldız, hukuksuz bir şekilde tutuklanan şarkıcı Gülşen hakkında “katli vaciptir’” diyecek kadar gözü dönmüş bir gericidir.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu suç duyurumuzu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına bu üç Ortaçağcı gerici meczup hakkında yaptık. Herkes bilsin ki biz ülkemizi gericilere, “katli vacip” diyen meczuplara bırakmayacağız. Laiklik ilkemize bir bayrak gibi sarılacağız ve onun hiçbir Ortaçağcı gericinin ayaklar altına almasına izin vermeyeceğiz.

26 Ağustos 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz