ON’ların mücadele bayrağı İkinci Kurtuluş Savaşçıları’nın ellerinde dalgalanıyor!

30.03.2021
482
A+
A-

Bundan 49 yıl önce Kızıldere’de Mahir Çayan, Hüdai Arıkan, Cihan Alptekin, Nihat Yılmaz, Ertan Saruhan, Ahmet Atasoy, Sinan Kazım Özüdoğru, Sabahattin Kurt, Ömer Ayna ve Saffet Alp, 12 Mart Faşizminin gorilleşmiş generalleri tarafından katledildiler.

ON’ları öldürürsek bedenleri ve düşünceleri yok olur sandılar ama yanıldılar…

ON’ların gerçek devamcıları İkinci Kurtuluş Savaşçıları, Mahir Çayan’ın mezarı başında On’ların sloganlarını haykırdılar: “Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız!”, “Katil ABD Ülkemizden Defol!”, “Hoşt Hoşt Amerika, Puşt Puşt Amerika!”, “Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Sosyalizm!”

İçerisinde bulunduğumuz Kovit-19 pandemisi nedeniyle eylemimizi sınırlı sayıyla gerçekleştirdik. Eylemimiz ON’ların nezdinde tüm Devrim Şehitleri için saygı duruşuyla başladı.

Kurtuluş Partisi Gençliği adına Hüreyra Yoldaş yaptığı açıklamada, “İşte bu ülkenin Gerçek Devrimcileri, İkinci Kurtuluş Savaşçıları olarak, ON’ların Antiemperyalist, Antişovenist ve Antifeodal mücadelelerine gerçek anlamda bugün biz sahip çıkıyor, ON’ları biz savunuyoruz. Bugün ON’ları savunmak, ABD-AB Emperyalistlerinin Türk, Kürt ve tüm Ortadoğu halkları için daha fazla kan ve zulüm getirecek tüm projelerine karşı çıkmak demektir. Halkları birbirine düşmanlaştıracak her türlü harekete karşı çıkarak “Yaşasın Halkların Kardeşliği” diyebilmektir. Bugün Mahirler’i-Denizler’i savunmak demek, “Katil ABD, Ortadoğu’dan ve Ülkemizden Defol!” sloganlarını haykırabilmek demektir. ON’ların mücadelesine sahip çıkmak demek, insanlığın kurtuluşu olan Sosyalizm davasını savunmak demektir. Bugün ON’ları savunmak, Ortaçağcılığa karşı durmak, Ülkemizin Faşist Din Devletine dönüştürülmesine karşı mücadele etmek demektir” dedi.

Mahirler’in ve On’ların uğruna canlarını feda ettikleri idealleri mutlaka hayata geçireceğiz. Türkiye Devrimi’nin Önderi, Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın çizdiği yoldan Demokratik Halk İktidarını kurup Sosyalizmi zafere ulaştıracağız! 30.03.2021

HKP Ankara İl Örgütü

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz