Necla Kıran Yoldaş’ın inancı kalbimizde, davası mücadelemizde yaşıyor!

27.01.2019
798
A+
A-

Necla Kıran Yoldaş, 20 Ocak 2006 yılında bedence aramızdan ayrıldı. Partimizin kurucularından olan Necla Yoldaş, Halkın Kurtuluş Partisi Ankara İl Örgütü’nde düzenlenen etkinlikle anıldı.

Anma etkinliği Necla Yoldaş’ın, kendisini İnsanlığın Kurtuluş Mücadelesine adayan her devrimcinin sahip olması gereken inanç, sevgi, merhamet dolu yüreğine olan özlemle, bütün devrim şehitlerimiz için saygı duruşu ile başladı.

Anma etkinliğinin devamında, Necla Yoldaş’ın kamu emekçileri adına verdiği mücadelelerin, ne kadar zorlu şartlar altında olursa olsun hepsinin üstesinden geldiği, mücadele azmi ve kararlılığı ile taraflı tarafsız herkesin saygısını kazandığı dile getirildi.

Necla Yoldaş’ın gerçekten devrimci bir aydın olduğunun, hiçbir zaman halktan kopuk olmadığının ve tam anlamıyla bir örgüt insanı olmasının üzerinde duruldu. Etrafındaki her insana sevgi dolu yaklaşmasının, “Unutma! İnsandır, kırılır.” sözünü tam anlamıyla benimsemiş bir devrimci olmasının bütün yoldaşlara örnek temsil etmesi gereği üzerinde duruldu.

Etkinliğin devamında Partili Yoldaşlarımız Necla Yoldaş ile birlikte olan anılarını anlattılar ve 13 yıllık hasreti, eksikliği yüreklerinde hissettiklerini belirttiler.

Bizler biliyoruz ki yaşamlarını insanlığın kurtuluş mücadelesine adayan hiçbir insan unutulmaz. Bu nedenle Necla Yoldaş, yıllar geçse de anılmaya tıpkı Spartaküs’ler, Marks-Engels’ler, Denizler, Mahirler ve Türkiye Devrimi’nin önderi Hikmet Kıvılcımlı gibi devam edecektir.

Necla Yoldaş Ölümsüzdür

Halkız Haklıyız Yeneceğiz

26 Ocak 2019

HKP Ankara İl Örgütü

ETİKETLER: ,
İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz