Nakliyat-İş’ten: Selam Olsun 2016’yı Direniş alanında karşılayan Yiğit PTT Direnişçilerine

31.12.2015
483
A+
A-

Nakliyat-İş’ten:

Selam Olsun 2016’yı Direniş alanında karşılayan Yiğit PTT Direnişçilerine

Adana Seyhan PTT’de taşeron cehenneminde çalışırken sendikamızda örgütlenen sendikamız üyesi 4 işçi kardeşimiz 43 günden beri işi, ekmeği, onuru, sendika hakkı için direniyor.

Seyhan PTT’de taşeronda çalışan işçi kardeşlerimizin geçtiğimiz yıllarda bazı dönemlerde aylık ücretlerinin ya ödenmediği ya da eksik ödendiği, şikâyetlerimiz üzerine Çalışma Bakanlığı Müfettişleri tarafından tespit edildi. Ve işveren tarafından ödenmeyen ücretler ödendi. Taşeronda çalışan sendikamıza örgütlü işçi kardeşlerimiz, işyerinde keyfiliğe, hukuksuzluğa karşı mücadele ettiler.

PTT Başmüdürlüğü ve taşeron temsilcileri, karşılarında DİSK/Nakliyat-İş’te örgütlü işçiyi hazmedemediler. Onlar, örgütsüz, sendikasız her türlü keyfiliğe, hukuksuzluğa ses çıkarmayan işçileri istiyordu.

Bundan dolayı da 4 işçi kardeşimiz tamamen keyfi bir şekilde işten çıkartıldı. Ve 43 gün önce işyeri önünde başlayan işçi kıyımına, taşeron cehennemine karşı Direnişimiz devam ediyor. PTT işvereni baskı ile üyelerimizi sendikamızdan istifaya zorluyor ve Taşeron işçilerine sarı sendikaları dayatıyor.

İşyerindeki keyfiliğe, hukuksuzluğa karşı işe geri dönmek amacıyla başlatmış olduğumuz direnişimiz de binlerce imza topladık. Sendikamızın diğer işyerlerindeki üyelerimizin ve sendikaların, halk örgütlerinin dayanışmaları devam ediyor.

2016’ya Direniş Alanında Giriyoruz.

Direnişimizle dayanışmada bulunan işçi kardeşlerimizin, sendikaların, halk örgütlerinin, Adana Halkının yeni yıllarını kutluyoruz.

2016 yılı aynı zamanda Direnişimizi kazandığımız yıl olacaktır. 31.12.2015

PTT’de Taşeron Cehennemine, İşçi Kıyımına Son!

Yaşasın PTT Direnişimiz!

Örgütsüz İşçi Köle İşçidir!

Örgütlü İşçi Yenilmez!

İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız!

Yaşasın DİSK Yaşasın Nakliyat-İş!

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz