Nakliyat-İş’ten: Metal İşçileri ile dayanışma için sendikamız Konya’da, aylardır gasp edilen hakları için direnen Real Direnişçileri de İstanbul’da eylem yaptı

27.01.2018
521
A+
A-

130.000 Metal İşçisinin grevinin yasaklanması işçi düşmanlığıdır

2 Şubat’ta başlayacak olan Birleşik Metal-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu 30 iş yerinde 12.000, Türk Metal-İş ve Çelik-İş’in örgütlü olduğu, toplamda 179 iş yerinde 130.000 işçinin grevi, AKP iktidarı tarafından sermayenin, Metal patronlarının istemi doğrultusunda, “milli güvenliği bozma” gerekçesiyle, 60 gün süreyle ertelenmiştir. Bu karar, erteleme değil grev hakkının yasaklanması ve ortadan kaldırılması kararıdır.

Bundan dolayı da işçi düşmanlığına, bu yasaklamalara karşı direnmek mücadele etmek meşrudur.

Sendikamız,  direnen metal işçileri ile her zaman dayanışma içerisinde olacaktır. Bu günde sendikamız üyesi Konya Ambar İşçileri sabah iş yerlerinde işbaşı yapmayarak, grevleri yasaklanan metal işçilerinin haklı mücadelelerinde yanlarında olduklarını bildiren pankartlı, dövizli dayanışma mesajları verdiler.

 

Real Market Direnişçileri “Metal İşçisi Yalnız Değildir” dedi.

İstanbul’da ise altı aydır gasp edilen hakları için direnen Real Market Direnişçileri Güneşli ve Kozyatağı’nda bulunan METRO mağazalarının önündeki direniş alanında “Metal İşçileri Yalnız Değildir, Grev Yasaklamaları İşçi Düşmanlığıdır, Gasp Edilen Hakları İçin Sarı Sendikacılığa Karşı Direnen Real Market İşçileri” pankartı açarak dayanışmada bulundular.

Ayrıca yapılan dayanışma eylemlerinde “Metal İşçisi Yalnız Değildir” “Direne Direne Kazanacağız” “Yaşasın Sınıf Dayanışması” “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek” sloganları atıldı. 27.01.2018

 

Metal İşçilerinin Grevlerinin Yasaklanması İşçi Düşmanlığıdır

Direne Direne Kazanacağız

Metal İşçisi Yalnız Değildir

Yaşasın Metal İşçilerinin İnsanca Yaşamı Ve Çalışma Koşulları İçin Mücadelesi

Yaşasın Metal İşçilerinin Grevi

Yaşasın Real Market Direnişimiz

                        Nakliyat-İş Sendikası

                        Genel Merkezi

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz