Nakliyat-İş’ten: Çankaya Belediyesi/Norm Altaş’ta işten atılan 12 üyemizin direnişi 5. gününde tüm coşkusuyla ve kararlılığı ile devam ediyor

12.12.2017
512
A+
A-

Sendikamız, Çankaya Belediyesi Taşeronu Norm Altaş İş Ortaklığı işyerinde 600 işçi adına yürüttüğü toplu iş sözleşme sürecinde grev aşamasına gelmiş ve sendikamızın aldığı grev kararı 4 Aralık günü yapılan kitlesel bir basın açıklaması ile ilan edilmiştir.

Bu açıklamadan bir gün sonra Çankaya Belediyesi/Norm Altaş işverenleri işçi kıyımı yaparak aralarında bir baş temsilci ve iki işyeri temsilcisinin de olduğu toplam 12 üyemizi hiçbir yasal gerekçe göstermeden, tazminatsız bir şekilde işten atmıştır.

7 Aralık 2017 Perşembe günü de Sendikamız Genel Başkanı, yöneticilerimiz ve üyelerimiz atılan işçilerin koşulsuz işe geri alınması ve sendika haklarının tanınması için Çankaya Belediyesi’ne girerek sorunun çözümü için Belediye Başkanı ile görüşmek istemişler, ancak polisin biber gazlı ve plastik mermili sert müdahalesi sonucunda Sendikamız Genel Başkanı ve iki üyemiz gözaltına alınmış ve yaralanan üyelerimiz olmuştu.

8 Aralık günü de Çankaya Belediyesi/Norm Altaş işverenlerinin bu hak hukuk tanımayan saldırılarını, grev kırıcılıklarını, polisin sert müdahalesini ve gözaltıları protesto eden basın açıklaması yaptık.

Yapılan basın açıklamasının birlikte, 12 üyemiz haksız bir şekilde işten atıldıkları için işe geri dönüş içinÇankaya Belediyesi önünde direnişe başladılar.

Çankaya Belediyesi/Norm Altaş Direnişimiz her türlü engellemeye, OHAL baskısına rağmen atılan üyelerimiz direnişin 5. gününde kararlı, inançlı, sendikalarının öncülüğünde sendika, grev ve toplu iş sözleşme hakları tanınıncaya kadar mücadelesine ve direnişine devam ediyorlar. 12.12.2017

Gemileri Yaktık Geri Dönüş Yok

Atılan İşçiler Onurumuzdur

Sözleşme Hakkımız Engellenemez

Atılan İşçiler Geri Alnısın

Hak Hukuk Adalet İstiyoruz

İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız

Grev Anayasal Haktır Engellenemez

Grev Kırıcılığına Hayır

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz