Nakliyat-İş’ten: Çankaya Belediyesi/Norm Altaş’ta Aralarında Temsilcilerimizin de Bulunduğu İşten Atılan 12 Üyemiz Yarın İşbaşı Yapıyor

26.12.2017
497
A+
A-

Çankaya Belediyesi taşeronu Norm Altaş İş Ortaklığı’nda toplu iş sözleşmesi görüşmeleri uyuşmazlıkla sonuçlanmış ve yasa gereği grev kararı alınmıştır. Aldığımız grev kararının duyurusundan bir gün sonra aralarında sendikamız baş temsilcisinin de bulunduğu 12 üyemiz haksız ve hukuksuz bir şekilde işten atılmıştı. Atılan üyelerimiz 8 Aralık’tan beri işlerine geri dönmek için sendikamız öncülüğünde mücadele ediyorlardı.

Üyelerimizin işe geri alınması ile ilgili olarak çeşitli görüşmeler yapılmış bunun sonucunda 16 Aralık Cumartesi günü Çankaya Belediye Başkanı tarafından twitter mesajı ile atılan işçilerin işe geri alınacağı kamuoyuna ilan edilmişti. Ancak geçen hafta içinde işbaşı yaptırılacağı söylenen üyelerimiz iş başı yaptırılmamıştı.

Bunun üzerine sendikamız, tekrar bu gün için CHP Genel Merkezine Hak, Hukuk, Adalet ve Atılan İşçiler Geri Alınsın, Sözleşme Hakkımız Engellenemezyürüyüşü yapılacağı duyurusunu yapmıştır.

Pazartesi günü Çankaya Belediyesi ile yapılan görüşmeler neticesinde 27.12.2017 Çarşamba (yarın) günü 12 üyemiz iş başı yaptırılacaktır. Bu nedenle bu gün yapılacak olan yürüyüşümüz iptal edilmiştir.

Bütün işçi sınıfımıza ve Norm Altaş işçilerine hayırlı olsun.

 

Üyelerimiz iş başı yaptıktan sonra mücadelemiz toplu iş sözleşme hakkımızı almak için devam edecektir.

Norma Altaş’dasendikamızın almış olduğu grev Ankara 12. İş Mahkemesi tarafından hukuksuz bir şekilde durdurulmuştur. Bununla ilgili olarak dava devam etmektedir. Dava sürecine bağlı olarak toplu iş sözleşme sürecimiz devam edecektir.

 

Basına ve halk örgütlerine duyurulur.26.12.2017

 

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu

 

 

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz