Nakliyat-İş’ten: DİSK’in Kuruluşunun 47. Yılını Kazova Direnişçi İşçileriyle Birlikte Kutladık

15.02.2014
415
A+
A-

DİSK 47 YAŞINDA

DİSK’İN ADINI, TARİHİNİ, MÜCADELE GELENEĞİNİ

DAHA DA GELİŞTİREREK YAŞATACAĞIZ

Sendikamız yöneticileri ve işyeri temsilcileri kitlesel olarak DİSK’in Kuruluşunun 47. yılını  Yiğit Kazova direnişçileri işçileriyle birlikte kutladı.

Çalıştıkları fabrika kapatılınca kazanılmış ücretleri, kıdem ve ihbar tazminatları işveren tarafından gasp edilen Kazova İşçileri işyeri önünde önce direniş daha sonra fabrika işgali ile üretime geçerek mücadelelerini direnişlerini devam ettirdiler. Ürettikleri ürünlerin satışı için de “Diren Kazova” mağazasını açtılar.

Sendika olarak DİSK’in Kuruluşunun 47. Yılını Kazova Direnişçi işçileri ile birlikte kutladık.  Sendikamız yöneticileri ve işyeri temsilcileri saat 11:00’da Şişli Camii önündeki meydanda bir araya geldiler. Buradan kitlesel olarak sloganlarla coşkulu bir şekilde , “Diren Kazova” mağazasına doğru yürüyüşe geçildi.

Diren Kazova Mağazası önünde, Kazova Direnişçi işçilerinden Bülent Ünal kısa bir konuşma yaparak, Nakliyat-İş Sendikası’nın Direniş boyunca Kazova Direnişi’ne göstermiş olduğu dayanışmadan dolayı teşekkür etti.

Bu konuşmanın ardından, Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu  bir basın açıklaması yaptı.

Küçükosmanoğlu konuşmasına, DİSK’in mücadelesini Kurucu Genel Başkan Kemal Türkler’i, Abdullah Baştürk’ü, Rıza Kuas’ı, Kenan Budak’ı, İsmet Demir’i, Necmettin Giritlioğlu’nu,15-16 Haziran Direnişi’ni yaratanları, İşçi Sınıfı Mücadelesinde hayatını kaybedenleri anarak başladı.

Küçükosmanoğlu, Kazova Direnişçilerinin mücadelesini en başından beri desteklediklerini, işçilerin yanında olduklarını ifade etti. Kazova Direnişçi İşçilerine yapılan dayanışma ziyaretinin tesadüf ve sıradan bir dayanışma olmadığını söyledi. DİSK’in Amerikancı ve sarı gangaster sendikacılığa karşı kuruluşunun 47. yıldönümünü Direnişçi İşçilerle birlikte kutlamak için dayanışmanın gerçekleştirildiğini belirtti.

Ali Rıza Küçükosmanoğlu basın açıklamasında DİSK’in tarihini, mücadele geleneğini anlattı. Türk-İş’in tepeden Sarı Gangaster bir sendika olarak kurulduğunu, DİSK’in ise 1961 Anayasası sonrası, Kavel Direnişi ile beraber tabandan güçlenen sınıf hareketi ve tabandan yükselen sınıf iradesi ile 1967’de kurulduğunu hatırlattı. DİSK’in tarihinin direniş mücadeleleri ile dolu olduğunu anlatarak bu bakımdan DİSK’in 47. Kuruluş Yıldönümünü Kazova Direnişçileri ile kutlamanın anlamlı olduğunu ifade etti.

Küçükosmanoğlu, Nakliyat-İş Sendikası olarak DİSK’in adını, tarihini, mücadele geleneğini daha da geliştirerek yaşatacağız, diyerek sözlerini bitirdi.

Dayanışma ziyaretinde “DİSK 47 Yaşında DİSK’in Adını, Tarihini, Mücadele Geleneğini Daha da Geliştirerek Yaşatacağız”, “Kahrolsun Sarı Sendikacılık” , “Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “İşgal Grev Direniş Yaşasın Nakliyat-İş” yazılı pankartlarımızı ve bayraklarımızı açtık. 13.02.2013

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz