Nakliyat-İş önderliğinde direnen Yiğit Uzel İşçilerini Direniş Çadırında bir kez daha ziyaret ettik

11.07.2021
345
A+
A-

Uzel Makina İşçileri, 14 yıldır gasp edilen haklarını arıyor. 32 aydır da Gerçek Sınıf Sendikacılığı yapan Nakliyat-İş Sendikası önderliğinde mücadelelerini sürdürüyorlar. 309 gündür Uzel Traktör Fabrikası’nın önünde kurdukları Direniş Çadırında 7 gün 24 saat direnişe-nöbete devam ediyorlar.

Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü olarak bugün Direniş Çadırında Uzel Makina İşçilerini ziyaret ettik. Ziyaretimizde İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Çıngı Yoldaş’ımız bir konuşma yaptı. Doğan Yoldaş’ımız konuşmasına başlarken geçtiğimiz günlerde hakları için Ankara’ya yürüyen ve orada beş gün eylem yaptıktan sonra Soma’ya dönerken elim bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybeden Bağımsız Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Tahir Çetin ve İşçi Önderi Ali Faik İlter’i anarak başladı. Yoldaş’ımız, onların bırakmak zorunda kaldıkları mücadeleyi hep birlikte zafere ulaştıracağımızı belirtti.

Doğan Yoldaş’ımız, Kurtuluş Partisi olarak Uzel Direnişi’ni başından beri sahiplendiğimizi ve Uzel İşçisinin mücadelesi zaferle taçlanıncaya kadarda sahiplenmeye devam edeceğimizi ifade etti. Uzel İşçilerinin mücadelesinin tüm İşçi Sınıfına örnek olduğunu ve çocuklarının, torunlarının, ailelerinin gasp edilen haklarının Uzel patronlarından söke söke alınacağını söyleyerek o gün geldiğinde hep birlikte zafer halayları çekeceğimizi dile getirdi.

Ziyaretimiz sırasında hep bir ağızdan coşkulu bir şekilde  “Yaşasın Uzel Direnişimiz”, “Direne Direne Kazanacağız”, “Yaşasın Sınıf Dayanışması” sloganları atıldı.

11 Temmuz 2021

HKP İstanbul İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz