Milli Eğitim Bakanı ve kardeşinden büyük vurgun, Partimizden bu vurguna suç duyurusu!

26.06.2021
537
A+
A-

Partimiz, Ziya Selçuk’un kardeşi Oktay Selçuk’un son iki yılda başta özel okullar olmak üzere birçok kuruma 25 milyon liralık satış yapmasıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kardeşi Oktay Selçuk’un yönetim kurulunda olduğu dönemde, İnova Akademi Bilişim Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi adlı şirket son iki yılda başta özel okullar olmak üzere birçok kuruma 25 Milyon 678 bin 159 TL’lik satış yapmıştır. Halkımızın bir kuruşunun bile hesabını soracak olan Partimiz Cumhuriyet “Savcılarının” yapması gerekeni yaparak suç duyurusunda bulunmuş, bu soygunu, vurgunu yargıya taşımıştır.

Partimiz Halkçı Hukukçularımız aracılığıyla Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İnova Akademi Bilişim Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyeleri Oktay Selçuk, Selçuk Özdemir hakkında “Görevi Kötüye Kullanma”, “İrtikâp”, “Kamu Görevlisinin Ticareti”, “Nüfuz Ticareti” suçlarını işlediği gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştur.

Hukukçu Yoldaşlarımız tarafından Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, Ziya Selçuk, Oktay Selçuk ve Selçuk Özdemir hakkında soruşturma yürütülerek kamu dava açılması talep edilmiştir.

Suç duyurusunun ardından, Genel Sekreter Yardımcımız Av. Sait Kıran Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdır:

***

Deveye sormuşlar, “neden boynun eğri?” diye; nerem doğru ki demiş…

AKP’giller iktidarının hangi ileri gelen yetkilisi, görevlisini ele alırsanız alın bu deyimi doğrularcasına kanunsuzluğa, yolsuzluğa battığını görmekteyiz. En son örnek basına da yansıdığı gibi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kardeşi Oktay Selçuk ve yakın adamı Selçuk Özdemir’in yönetim kurulunda yer aldığı İnova Akademi Bilişim Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin karıştığı olay.

Basına yansıdığına göre sadece 2019-2020 yılları arasında büyük çoğunluğu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı faaliyet yürüten özel okullar olmak üzere toplam 25 milyon 678 bin 159 TL’lik satış yapmış. Tek özelliği Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kardeşi ve yakın adamı olması. Basına yansıdığına göre sadece özel okullara değil, Vakıfbank’a ve Ağrı İl Özel İdaresine de bu kurum satış yapmış.

Bu, bildiğiniz gibi, Türk Ceza Kanununda ayrıntılı düzenlenmiş Görevi Kötüye Kullanma, İrtikâp, Kamu Görevlisinin Ticareti, Nüfuz Ticareti suçlarını oluşturmaktadır. Bu nedenle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Maalesef AKP’giller’in hukuk bürosuna dönüştürülmüş yargıdan çok büyük umudumuz yok. Ama hep söylediğimiz gibi Halkın Kurtuluş Partisi olarak bu yolsuzluklar, kanunsuzluklar, suçlar karşısında susmamak ve Tarihe not düşmek için bu suç duyurularını yapıyoruz.

Bugün bu dosyalar hasıraltı edilebilir, kovuşturmaya yer olmadığı veya soruşturmaya yer olmadığı kararlarıyla işlevsiz kılınmaya çalışılabilir. Ama er geç inanıyoruz ki bu ülkeye demokrasi geldiğinde emri sadece kanunlardan ve bağımsız vicdanından alan yargıçların, savcıların önüne bu dosyalar yeniden gelecek ve bütün AKP’giller’in yetkilileri işledikleri kanunsuzlukların, suçların cezasını er geç bulacaklar.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak bunun mücadelesini yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki; Haksızlıklar karşısında susmak, aynı zamanda bu haksızlıklara suç ortağı olmaktır. Halkın Kurtuluş Partisi haksızlıklara karşı her zaman mücadele edecek, suç ortağı olmayacaktır.

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz.

***

Yaptığımız suç duyurusunun ardından Twitter hesabından açıklama yapan Selçuk Özdemir’in yazdıklarını aynen aktarıyoruz:

“Sayın Parti Yetkilisi, ben hakkında suç duyurusunda bulunduğunuz kişilerden Selçuk Özdemir’im. Suç duyurusu işlemleri bir taraftan yürürken, İnova Akademi’yi, projemiz Bilişim Garajı’nı, beni, Ziya Hoca’nın Bakan olmasından çok önce başlayarak ve bu halkın gerçekten kurtuluşu için neler yaptığımızı yakından görmenizi ve tanımanızı rica ediyorum. Bakanlık içinde soygun yapmak üzere örgütlenmiş bir grubun bizi alet etmeye çalıştığı pisliğe bir gram bulaşmayı bırakın Hoca’nın bakanlığından önce de sonra da bu toplum için boyumuzu aşan neler yaptığımızı göreceğinizi düşünüyorum.” (https://twitter.com/DrSelcukOzdemir/status/1408472691238223872)

Genel Sekreter Yardımcımız Av. Sait Kıran, Selçuk Özdemir’e şu sözlerle yanıt vermiştir:

“Biz basında çıkan somut olaylar üzerine suç duyurusunda bulunduk. “Milli Eğitim Bakanlığında soygun yapmak üzere örgütlenmiş bir grup var” diye iddia ettiğiniz konuda elinizde somut belgeler varsa kamuoyuyla paylaşın ya da cesaret edebiliyorsanız bizim gibi suç duyurusunda bulunun. Ancak o zaman söylediklerinizin bir değeri olabilir.”

Partimizin mücadelesi her alanda aralıksız devam edecektir. Cennet vatanımızın bir AKP’giller ve bir avuç vurguncu Parababası tarafından yağmalanmasına izin vermeyeceğiz.

25 Haziran 2021

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz