Kudüs’ün Siyonist İsrail’in Başkenti yapılması ABD Emperyalistlerinin Ortadoğu’daki tek stratejik müttefikinin Siyonist İsrail olduğunun bir kez daha tescillenmesidir

07.12.2017
502
A+
A-

Kudüs’ün Siyonist İsrail’in Başkenti yapılması

ABD Emperyalistlerinin Ortadoğu’daki tek stratejik müttefikinin

Siyonist İsrail olduğunun bir kez daha tescillenmesidir

ABD Emperyalistlerinin, Kudüs’ün Siyonist İsrail’in başkent kararı aynı zamanda, Selahattin Eyyubi’nin Haçlı Ordularına yenilgiyi tattırdığı, sayısal üstünlüklerine güvenin getirdiği havalarının indirildiği Hıttin Zaferi’nin de intikamıdır.

Ortadoğu’yu kan gölüne çevirecek bu karar, 11 Aralık 1917’de Osmanlı ordusunu yenerek Kudüs’e giren İngiliz Orduları Komutanı Orgeneral Edmund Allenby’in, Selahaddin Eyyubi’nin mezarına ayağıyla vurarak; “Kalk Selahaddin biz yine geldik.”, zafer coşkusunun son aşamasıdır.

Modern Haçlı Seferlerinin artık kesin zaferinin tüm dünyaya ilanıdır, Kudüs’ün Bekçi Köpeğine merkez yapılması.

Bugünler için yaşama geçirildi BOP-GOP adı verilen Halk düşmanı projeler. ABD Emperyalizminin bin ülkeli bir dünya projesi için yüzbinlerce Müslüman’ın kanı döküldü Ortadoğu Coğrafyasında. Siyonist İsrail’e karşı dik duruş sergileyen, en tutarlı, en kararlı mücadeleyi yürüten Suriye işte bu günler için parçalandı. Libya’nın Yurtsever Lideri Kaddafi işte bugünler için katledildi. Ülkesi kabile kabile bölündü.

Yıllardır Siyonist İsrail’i olası her türlü saldırıya karşı koruyan, kollayan, onu besleyen, semirten, şımartan, en gelişmiş silahlarla donatan, koca Arap Dünyasını Ortadoğu’daki tek müttefikine bir zarar gelmesin diye birbirine düşüren, savaştıran; bu coğrafyadaki Halkçı Liderleri alaşağı edip işbirlikçileri iktidarlara taşıyan, hiçbir Arap Ülkesinin askeri olarak gelişmesine izin vermeyen ABD Emperyalistleri ve casus örgütü CIA, kendilerinden bağımsız ve habersiz adım attırır mı Bekçi Köpeğine? Yıllardır hep söylediğimiz gibi Siyonist İsrail ABD’dir, ABD İsrail’dir.

Peki, kim karşı çıkabiliyor bu karara. Kim sesini yükseltebiliyor. Kim yiğitçe karşı durabiliyor. Kim gerçekten cepheden, netçe, “Kahrolsun ABD Emperyalizmi”, “Katil ABD Ortadoğu’dan defol”, diyebiliyor? Hangi İslam Ülkesi ben bütün ilişkilerimi Siyonist İsrail’le kesiyorum, bu Bekçi Köpeğini ben tanımıyorum diyebiliyor? Hangi Müslüman bir lider çıkıp biz Filistin Halkı özgürlüğüne kavuşuncaya kadar, ABD Emperyalistleri ve Bekçi Köpeği tarafından zulme uğratılan bu halkın yanındayız, her türlü desteği sonuna kadar karşılıksız sunuyoruz diyebiliyor?

Yok bir tane böyle bir önder, yok!

Tam tersine ABD Emperyalistlerine ram olmuş önderler var bu coğrafyada. Tam tersine ses çıkartan önderleri susturmak için ABD Emperyalistleri ve Siyonist İsrail’le işbirliğine girişen işbirlikçi hain önderler hakim Arap Coğrafyasına. BOP’a Eşbaşkanlık yapmasıyla övünen Ortaçağcı İrticacılar var Halklarımızı uyutmakla görevlendirilen.

Peki, ne yapıyorlar bu yerli işbirlikçiler?

Sadece mızıldanıyorlar. O da Halkların tepkisini yumuşatmak için, halkın hıncını, nefretini üzerlerine çekmemek için.

CIA İslam’ının yayıcısı, ABD Emperyalistlerinin iktidara taşıdığı Suudiler mi karşı durabilir bu karara?

ABD Emperyalistlerinin direktifleri doğrultusunda, Siyonist İsrail’e karşı Halkçı önderlerin katledilmesine her daim destek sunan bu alçaklar değil mi? Irak’ta, Libya’da, Suriye’de milyonlarca Müslüman’ın kanının dökülmesinde sorumluluğu vardır sapık Vahhabi Mezhebinin temsilcilerinin. Petrol zengini bu alçaklar, Halkların refahı, mutluluğu için harcanması gereken petrol gelirlerini Halklarının kanının dökülmesi, birbirlerine düşmanlaştırılması için harcamışlar, efendileri ABD Emperyalistlerine sıfır maliyetle işgal yaptırtmışlardır.

Kafa kesen, insan yakan, acıma duygusu olmayan, ABD Emperyalistleri tarafından yaratılan IŞİD Canavarını da besleyen Suudiler değil mi?

Elbet Arap Halkları, bu ihanetin hesabını eninde sonunda soracaktır ortaya çıkaracakları Yurtsever Liderlerinin önderliğinde.

Şeyhlikler, emirlikler mi karşı durabilecek ABD Emperyalizminin ve Siyonist İsrail’in bu kararına. Varlıklarını ABD Emperyalistlerine borçlu olan, yemesi kolay olsun diye ufak ufak parçalara bölünen her bir şeyhlik ve emirlik nasıl davranacakları konusunda ABD Emperyalistlerinin ağzından çıkacak bir söze bakan Halk Düşmanlarının ne gücü ne yüreği yeter Siyonist İsrail’e ve efendisine.

ABD Emperyalistlerinin ve Siyonist İsrail’in projesiyle iktidara taşınan AKP’giller ve Reisi mi karşı koyabilecek bu karara?

Bağırması, çağırması, efelenmesi hep Hülooğğcularına yönelik. Gün geçtikçe dibe doğru inen itibarını acaba biraz daha yükseltebilir miyim kaygısı.

2005 yılında İsrail’e yaptığı ziyarette, Beyrut kasabı Ariel Şaron tarafından; “Yahudi milletinin başkenti ve İsrail’in başkenti Kudüs’e hoş geldiniz” diyerek karşılanan ve bu sözlere dostça yanıt veren AKP’gillerin şefi mi karşı koyabilecek?

Nasıl karşı koyabilir ABD Emperyalistlerinin bu kararına, “Kahraman ABD Askerlerinin ülkelerine dönmesi için”, duacı olan biri?

Nasıl karşı koyuş örgütleyebilir, önce “one minute” deyip, dışarı çıkınca; “tepkim Moderatöreydi”, diyen, kendini affettirebilmek için Yahudi Lobisine 67 milyon dolar para döken?

Yahudi Lobisinden üstün cesaret madalyası alabilen, bunu onuruna yediren mi bu karara karşı durabilecek?

Irak’ta, Libya’da ve Suriye’de milyonlarca Müslümanın kanının dökülmesinden sorumlu, Halkların başına bela olsun diye yaratılan IŞİD Canavarına her türlü lojistik desteği sunan, bir emirle dostum dediği Beşşar Esad’ı ve Suriye Halkını arkadan hançerleyen Ortaçağcı Reis mi karşı çıkabilecek bu karara?

Hiç inandırıcı olamaz, iktidardan düşürülmemesi, lağıma süpürülmemesi için adamlarını ABD Emperyalistlerine gönderen, yalvar yakar olan birinin efelenmesi, bağırması, çağırması. Bunlar hep poz, hep yalan, dolan, hep halkı kandırmaya yönelik hareketler.

ABD Emperyalistlerine ve Bekçi Köpeği Siyonist İsrail’e karşı durabilmek için, Yurtsever olmak gerekir.

Tıpkı Küba gibi, Venezuela gibi Siyonist İsrail’le bütün ilişkileri kesmek gerekir.

Üzerinde yaşadığın vatan adı verilen toprakları koruyabilmek için cesaret vatanına sahip olmak gerekir.

“Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.”, diyebilmek gerekir.

“Vatan aşkını söylemekten ve gereğini yapmaktan korkar hale gelmektense ölmek yeğdir.”, diyerek mücadeleye atılmak gerekir.

“Savaş çığlığımız tek bir kişinin bile kulağına erişecekse, silahlarımızı yerden kaldırmaya başka bir el uzanacaksa, daha başkaları mitralyöz sesleriyle yeni bir savaş ve zafer haykırışları arasında ölülerimize ağıt yakacaksa, ölüm nereden gelirse gelsin, hoş geldi safa geldi.”, diyebilme yürekliliğini gösterebilmek gerekir.

Ve insan soyunun bu en büyük düşmanlarına yeter artık çektirdiğiniz bu zulüm, döktüğünüz kanlar diyebilmek için;

“Katil ABD Ortadoğu’dan defol!”, diyebilmek gerekir.

Bütün bunları söyleyebilmek için Mustafa Kemal olmak gerekir. Che, Fidel, Chavez Olmak gerekir. Bütün bunları haykırabilmek için Hikmet Kıvılcımlı olmak gerekir.

ABD Emperyalistlerini ve Ortadoğu’daki Şeriatçı Yobazları defedebilmek için Antiemperyalist-Antifeodal-Antişovenist olmak gerekir.

Chavez’in mirası Maduro yoldaş gibi haykıralım biz de:

“Arap Halkı ne zaman uyanacak?..

“Ve Arap liderleri!

“Ne zaman uyanıp Filistin Halkının sesine ses vereceksiniz!..

“Yerin dibine batsın resmi açıklamalarınız!

“Yerin dibine batsın uluslararası protokolünüz!

“Artık harekete geçmelisiniz!

“Filistin Halkının katillerine cevap vermelisiniz, onları durdurmalısınız.”

Halkın Kurtuluş Partisi olarak safımız Mazlum Filistin Halkının safıdır. Basın açıklamalarımızla, eylemlerimizle, destek mesajlarıyla yanınızdayız. Evet, Şimdilik gücümüz buna yetiyor.

Ama ant olsun ki bu ülkede Halkın iktidarını biz kuracağız. Ve bu ülkeden ABD Emperyalistlerini de onlara ruhlarını satan Yerli Satılmışları da tarihin çöplüğüne göndereceğiz. İşte o zaman insan soyunun en büyük düşmanı bu alçaklar ve halkların düşmanlarına bekçi köpekliği yapanlar istedikleri gibi at koşturamayacaklar. Halklara zulüm edemeyecekler. Kan dökemeyecekler.

Mazlum Halkların günleri başlayacak. O günler mutlaka gelecek. 07.12.2017

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz