Küba Halkının acısı acımızdır

08.05.2022
358
A+
A-

Bizim bir atasözümüz “Sevinçler paylaştıkça çoğalır, üzüntüler paylaştıkça azalır”, der.

Kübalı Devrimcilerle yürekleri aynı frekansta atan Türkiye’nin Gerçek Devrimcileri olarak Küba Halkının ve Önderliğinin her daim yanlarında olduk. Kübalı Devrimcilerin ve Halkının sevinçleri, zaferleri, kararlılıkları, Devrime inançları, Sosyalizme sarsılmaz bağlılıkları, Che Yoldaş’ın deyimiyle “insan soyunun en büyük düşmanları” AB-D Emperyalistlerine karşı hiç bitmeyen düşmanlıkları, biz gerçek devrimcilerin mücadele azmini, inancını, kararlılığını bir kez daha biledi. Mutluluğunuzu, zaferlerinizi, sevinçlerinizi paylaştık çoğalsın diye. Mücadele ettik ve ediyoruz dünyanın bütün mazlum halkları da zaferler, mutluluklar, sevinçler yaşasın diye.

Fidel Yoldaş başta olmak üzere Küba önderliğine ve Halkına karşı yapılan bütün saldırılara karşı da sanki kendimize yapılmış bir saldırı gibi karşı durduk. Kendi cephemizden; Che Yoldaşın dediği gibi bir devrimcinin en önemli özelliği olan “dünyanın neresinde olursa olsun her haksızlığı kendinize karşı yapılmış gibi hissetme kabiliyetinizi koruyabil”en gerçek devrimciler olarak eylem, basın açıklaması, Kübalı Yoldaşlarla ortak etkinlik, kampanya ne yapılması gerekiyorsa yaptık.

Küba Halkının yaşadığı felaketler nasıl Küba Halkının canını yaktıysa, nasıl gözyaşlarını döktürmüşse aynısını biz gerçek devrimciler de kendi felaketimiz, kendi acılarımız gibi yaşıyoruz. Çünkü biz Küba Halkıyla ve Devrimcileriyle aynı dili konuşamasak da aynı duyguları paylaşıyoruz. Paylaşalım, yanlarında olalım, destek verelim ki Yoldaşlarımızın acıları azalsın istiyoruz.

Küba’nın başkenti Havana’daki Saratoga Oteli’nde meydana gelen patlamada 32 Kübalı İnsanımızın yaşamını yitirmesi biz gerçek devrimcileri çok üzdü. İçimiz çok acıdı. Ve Küba Halkının ABD Emperyalistlerinin çektirdikleri acıların üzerine bir de böylesine felaketleri yaşamasına bir kez daha kahrolduk.

Küba Halkına ve Önderliğine Halkın Kurtuluş Partisi olarak başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz. Bu felakette yaşamlarını yitiren insanların ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Küba Halkının ve Önderliğinin bunun kat be kat üstünde yaşadıkları acıları, felaketleri nasıl aştıysa bunu da aşacağına inanıyoruz.

Fidel Yoldaş’ın dediği gibi “Dünyanın tek bir sosyalist aile olma” mücadelesi veren Gerçek Devrimciler olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazır olduğumuzu ve bunun bizim açımızdan devrimci bir görev olduğunu ilan ediyoruz.

08.05.2022

Halkın Kurtuluş Partisi

Başkanlık Kurulu

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz