Köroğlu Yoldaş ölümsüzdür!

26.07.2019
685
A+
A-

10 yıl önce, Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı’nın gösterdiği yolda Halkların Kurtuluşu için devrimci inançla atan yüreği durdu, Mehmet Köroğlu Yoldaş’ın.

Yoldaşları arasında “Köroğlu” diye bilinirdi Mehmet Yoldaş. Köroğlu Yoldaş Mülkiyetin, mal mülk hırsının insan üzerinde ne kadar ağırlık yaptığını, insanın değerler sistemini ne kadar yerlebir ettiğini bilirdi. O yüzden anadan üryan geldi, öyle de gitti. Mal mülk, para pul hiç umurunda olmadı. Tek derdi İnsanlığın Kurtuluş Mücadelesine elden geldiğince katkıda bulunmak, Türkiye’nin Eneski Devrimci İdeolojisinin, Devrimci Mücadele’nin, HKP’nin bayrağını dalgalandırmaktı. O da erken gidenlerden oldu…

24 Temmuz 2009 tarihinde bedence aramızdan ayrılan Mehmet Köroğlu Yoldaş için, İskenderun İlçe Teşkilatı olarak bir Mezarbaşı Anması gerçekleştirdik. Mezarbaşı anmasında İlçe Başkanı’mız Ali Görülmez bir konuşma yaptı. İlçe Başkanı’mız konuşmasında şunları söyledi:

“Yoldaşlar,

“24 Temmuz 2009’da arımızdan ayrılan HKP İskenderun İlçe Örgütü Kurucu Başkanı’mız Mehmet Köroğlu’nu anmak, geçmişten bizlere bıraktığı mücadelesini bugün bir daha yaşatarak daha da ileriye taşımak için buradayız.

Dostlar, Yoldaşlar,

“Halkın, Halkların Kurtuluşu adına, daha özgür yaşayabileceğimiz günler adına yeminimiz var.

“Mehmet Yoldaş, işte bu idealleri gerçekleştirmek için, kurtuluş adına, özgürlükler adına, emekçilerin alınterinin Parababaları tarafından gasp edilmesinin son bulması adına mücadele etti.

“Mehmet Yoldaş,

“Bizler, toprağın altına verdiğimiz Dostlardan, Yoldaşlardan, senden öğrendik insan tadında yaşamayı.

“Ve aynı ideal uğruna ortak mücadele vermeyi senden öğrendik.

“İşçi Sınıfı ve emekçi halkımız için, özgürlük için direnişe kucak açmayı senden öğrendik. Ne mutlu bizlere!

“Mehmet Köroğlu Yoldaş’ın anısı önünde saygı ile eğiliyoruz.”

24 Temmuz 2019

HKP İskenderun

İlçe Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz