Kızılay yöneticilerine yapılan huzur hakkı ödemelerini yargıya taşıdık

23.08.2022
214
A+
A-

AKP’giller’in el atmadığı, içini boşaltmadığı, arka bahçesine çevirmediği, ranta dönüştürmediği, Faşist Din Devletini tam anlamıyla oturtmak için kullanmadıkları hiçbir kurum kalmadı. Tefeci-Bezirgân Sermayenin Siyasi Plandaki Temsilcileri AKP’giller şimdi de, adı Halkımızın yaptığı kan bağışlarıyla anılan, halkımızın felaketlerde, kazalarda yardıma muhtaç olduğunda, kan ihtiyacı duyduğunda her daim yanında gördüğü Kızılay’ın içini boşaltıyorlar. Kuvayimilliye yadigârı her kuruma yaptıkları gibi, isim babası Mustafa Kemal olan Kızılay’ı da kuruluş amacından saptırıyorlar.

Hiç önemli değil AKP’giller için Kızılay’ın karşılıksız, hiçbir ayrım gözetmeden Halkın yardımına koşması. Sadece kendi Halkımızın değil, ihtiyaç anında tüm mazlum halkların yardımına koşmasını da hiç mi hiç önemsemezler bu kan emiciler. Baktılar orada rant var, orada yandaşları besleyecek ortam var hemen üşüşüyorlar o kuruma. Hemen halka yarar bir durumu, bir ortamı, bir hizmeti ters yüz edip, AKP’giller’e yarar getiren, o kurumu sadece kendilerine hizmet eder bir duruma dönüştürüyorlar.

Ülkenin en saygın Kurumlarından olan Kızılay, AKP’li eski milletvekillerine, eski bürokratlara, AKP’li belediye başkanının kardeşlerine, AKP’li eski belediye meclis üyelerine, AKP eski belediye başkanı aday adaylarına, AKP eski il kadın kolu başkanlarına, Diyanet eski yöneticilerine, eski yandaş sendika yöneticilerine, yani AKP’giller eskilerine peşkeş çekiliyor. AKP’giller ülkenin bütün kaynaklarına, bütün değerlerine, yaptıkları gibi Kızılay’da da bir saadet zinciri kurmuşlar, yandaşlarını besliyorlar, semirtiyorlar.

HKP olarak Kızılay’ımızın AKP’giller’in Huzurevine dönüştürülmesine, Halkımıza hayır dağıtan bir kuruluş olmaktan çıkarılıp AKP’giller’e hayır dağıtan bir kuruma çevrilmesine gözlerimizi yumamazdık. Tarihe not düşmek babında, ileride AKP’giller’in suç dosyalarının, iddianamelerinin arasına bir belgeyi daha ekledik. Kızılay’ımızı bu duruma düşürenler hakkında suç duyurusunda bulunduk.

Konu ile ilgili olarak MYK Üyesi Adnan Okur Yoldaş’ın yaptığı açıklama aşağıdadır:

***

Saygıdeğer Halkımız;

AKP’giller ve avanesi kendilerinin huzuru için Halkımızın huzurunu bozmaya, huzurunu kaçırmaya devam ediyor.

Bugün bu vicdan yoksunlarının bir vurgununu, bir soygununu, bir acımasızlığını, bir insafsızlığını, bir ahlâksızlığını daha yargıya taşıdık.

Bu seferki suç mahalli Kızılay, eskilerin deyimiyle Hilali Ahmer… En köklü kurumlarımızdan…

Bir zamanlar Kızılay kâr amacı gütmeyen, yardım ve hizmetleri karşılıksız olan ve kamu yararına çalışan bir gönüllü sosyal hizmet kuruluşu, bir hayır kurumuydu.

Yine bir zamanlar, ihtiyaç anında dayanışmanın, ıstırap anında şefkatin, farklılıklar karşısında hoşgörünün, savaşın en kızgın anında insancıllığın, merhametin, tarafsızlığın ve barışın simgesi olan Kızılay artık bir avuç yandaşa para dağıtan bir kurum haline, AKP’giller’in arpalık cennetine, dönüştürülmüş durumda.

Saygıdeğer Halkımız;

Bakın, Kızılay’ı nasıl amacından saptırmışlar, kendileri için nasıl bir saadet zincirine dönüştürmüşler…

Kızılay Yatırım’ın CEO’suna tam tamına 36 asgari ücretlinin ücreti tutarında “huzur” hakkı veriliyor.

Kızılay’da şirketler üzerinden 42 kişiye her ay toplam 249 asgari ücret değerinde “huzur hakkı” dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Son üç yılda “yöneticilere sağlanan fayda adı” altında toplam 35 milyon 884 bin 923 TL dağıtılmış durumda.

HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut’un sürekli dile getirdiği gibi, AKP’giller acıma duygusundan yoksun, bunların bir tekinde bile vicdan teşekkül etmemiş.

Ülkenin en Yurtsever, en Halksever Partisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak; Kızılay’ın arpalık cenneti yapılmasına, Kızılay’ın “Huzur Hakkı” adı altında bir avuç üst düzey AKP Yandaşına yeyim ettirilmesine, AKP’giller’in Huzurevine dönüştürülmesine karşı Kızılay’ın bütün üst düzey yöneticilerine yönelik Görevi Kötüye Kullanma suçunu işledikleri için suç duyurusunda bulunduk.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından kamunun zararının giderilmesi, kamu vicdanının rahatlatılması için haksız olarak ödenen bütün ayni veya nakdi ödemelerin iadesinin sağlanmasını talep ettik.

Eninde sonunda emri vicdanlarından ve hukuktan alan savcılar ve hâkimler tarafından, bağımsız mahkemeler önünde, şu anda var olan yasalar çerçevesinde AKP’giller ve avanesi işledikleri bütün suçların hesabını verecekler. Gasp ettikleri bütün değerler kamuya iade edilecek.

Ve o günler mutlaka gelecek.

23 Ağustos 2022

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz