Katledilişinin 29’ncu yıldönümünde Yurtsever, Laik, Antiemperyalist Gazeteci Uğur Mumcu’yu andık!

24.01.2022
319
A+
A-

Bugün Yurtsever-Laik-Antiemperyalist gazetecilerden Uğur Mumcu’nun katledilişinin 29’ncu yıldönümü. Uğur Mumcu, Kontrgerilla tarafından 24 Ocak 1993 günü Ankara’da Karlı Sokak’ta evinin önünde arabasına konan bombanın patlatılmasıyla katledilmişti.

Kontrgerillacı alçaklar, Uğur Mumcu’yu öldürürsek unuttururuz sandılar ama yanıldılar. Uğur Mumcu’yu Yurtseverler, Laikler, Antiemperyalistler, Demokratlar unutmadı, unutturmadı.

Kontrgerilla’nın bu katliamını lanetlemek, Uğur Mumcu’yu anmak için 24 Ocak Pazartesi günü saat 12.00’de Uğur Mumcu’nun katledildiği yerde toplandık. ADD, ÇYDD gibi kurumların da katıldığı eylemde Halkın Kurtuluş Partisi olarak biz de Antiemperyalist Kurtuluş Savaşımızın Önderi Mustafa Kemal’in kalpaklı resminin bulunduğu ve “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” sözünün yazılı olduğu pankart ve dövizle alanda yerimizi aldık.

Uğur Mumcu Anıtı önünde, başta Uğur Mumcu olmak üzere Kontrgerilla’nın katlettiği Laik, Yurtsever bütün aydınlar ve devrimciler için 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Ardından Uğur Mumcu Anıtı’na karanfiller bırakıldı, mumlar yakıldı. Yapılan basın açıklamasında Uğur Mumcu’ların ölmeyeceği vurgulandı.

Yurtsever, Laik, Antiemperyalist Uğur Mumcu’yu unutmadık, unutturmayacağız.

24 Ocak 2022

HKP Ankara İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz