Katillerden Hesabı Halkımız Soracak

24.12.2014
511
A+
A-

Şanlı Gezi İsyanı’mız sürecinde; Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi 1 Mayıs Mahallesi’nde de halkımızın, iktidarın bu Şeriatçı-Ortaçağcı gidişine tepkisini göstermek için yaptığı eylem sırasında, kasıtlı olarak kitlenin üzerine sürülen aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş’ın, bugün, 24.12.2014’te, Kartal Anadolu Adalet Sarayında beşinci duruşması vardı.

Davanın görüldüğü Adalet Sarayı önünde geniş güvenlik önlemleri alındı ve çevik kuvvet adliye binasının kapısında konuşlandırıldı. Halkın Kurtuluş Partisi ve çeşitli demokratik kitle örgütleri de davaya destek olmak için oradaydılar.

İlk duruşmadan itibaren avukatların ısrarla üzerinde durdukları daha geniş bir salon talebi, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından reddedilmesi nedeniyle duruşma yine küçük bir salonda görüldü.  Mahkeme heyeti önce salonun küçük olmasını bahane ederek Ayvalıtaş’ın ailesinin ve basın emekçilerinin duruşmayı izlemesine izin vermese de avukatların itirazları sonucunda aileyi ve basın emekçilerini salona almak zorunda kaldı.

Duruşmayı Ayvalıtaş ailesinin yanı sıra Hasan Ferit Gedik’in annesi Nuray Gedik ile Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan da izledi.

Bugüne kadar duruşmalara hiç katılmayan sanık Cengiz Aktaş’ın can güvenliği olmadığı bahanesiyle bu duruşmaya da katılmadı ve duruşmalara katılmak istemediğine dair mahkemeye dilekçe verdi.

Ayvalataş’ın avukatlarının sanık Cengiz Aktaş’ın tutuklu yargılanması talebini reddeden mahkeme başkanına Mehmet Ayvalıtaş’ın babası “sizi Allaha havale ediyorum” diyerek tepki gösterdi. Duruşma 15 Mart 2015 günü saat 09.30’a ertelendi.

Duruşmaya katılan Halkçı Hukukçular duruşma sonrası yaptıkları açıklamada içerde sadece usulen bir yargılanma yapıldığını ve gerçekte bir tiyatro oynandığını dile getirdiler. Biz de Kurtuluş Partililer olarak Halkçı Hukukçularımızla beraber “Gün Gelecek Devran Dönecek AKP Halka Hesap Verecek” ve “Gezi Şehitleri Ölümsüzdür” sloganları attık.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu davaların takipçisi olmaya devam edeceğiz. 24.12.2014

 Mehmet Ayvalıtaş Ölümsüzdür!

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam!

Halkız, Haklıyız, Kazanacağız!

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz