Katil AB-D, Siyonist İsrail Filistin’den Defol!

15.05.2018
656
A+
A-

Katil AB-D, Siyonist İsrail Filistin’den Defol!

Eli kanlı AB-D Emperyalistleri gün geçmiyor ki dünya halklarını zulme uğratmasın. Dünyanın başhaydudu ABD’nin manyak başkanı Trump’ın İsrail başkenti olarak Kudüs’ü tanıyacağını ve Büyükelçiliği de Kudüs’e taşıyacağını açıklamasından bu yana Filistin halkının meşru direnişi yükselirken ABD’nin köpeği Siyonist İsrail’in saldırıları da giderek sertleşti.
Ve dün, eli kanlı zalim ABD’nin İsrail Büyükelçiliği’nin Kudüs’te açılış töreni yaklaşırken Filistin’in yiğit, direnişçi halkı yine sokaklara dökülerek vatanına sahip çıktı. İnsanlığın baş düşmanları, halkların kanını emmekten bir an olsun vazgeçmeyen ABD Emperyalizmi ve Siyonist İsrail ise gerçek mermilerle, insansız hava araçlarından atılan bombalarla saldırdı Filistin’in mazlum halkına. En son ulaşılan resmi rakamlara göre de 60 Filistinli masumu katlettiler, 2 binden fazla masumu da yaraladılar. Üstelik kadın, erkek çocuk demeden önlerine gelen herkesi kurşunladılar. Bir kez daha gösterdiler ne kadar insanlık düşmanı, ne kadar alçak ve zalim olduklarını.
Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü olarak biz de bu katliamı protesto etmek, mazlum Filistin Halkının yanında olduğumuzu göstermek için İsrail Konsolosluğunun önünde eylem düzenledik. Partimiz adına basın açıklamamızı İstanbul İl Yöneticisi Ramazan Kap     yaptı. Kap, “Tüm bu yaşananlar şu gerçeği matematiksel bir kesinlikte ortaya çıkarmıştır ki; ABD Emperyalist Haydudu, onun Ortadoğu’daki İleri Karakolu Siyonist İsrail ve AB Emperyalistleri, insanlığın baş belası olmuştur. İnsan soyunun baş düşmanı bunlardır” dedi. Ramazan Kap, konuşmasını katil AB-D Emperyalizmi Ortadoğu’dan defol diyerek bitirdi.
Basın açıklamamız “Siyonist İsrail Kudüs’ten Defol!”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir!”, “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi, Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganlarıyla son buldu.
 
Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz