Kadın cinayetlerin sorumlusu Ortaçağcı Tayyipgiller iktidarıdır

16.02.2015
516
A+
A-

AKP’nin kadını yatak odası ile mutfak arasına hapsetme zihniyetinden temel alan sapkın ideoloji gün geçmiyor ki yeni bir trajik olayı gözler önüne sermesin.

Geçtiğimiz hafta yine bu sapkın ideolojiden beslenen, nasıl olsa hiçbir caydırıcı cezaya çarptırılmayacağından emin olan sapık, Genel Başkanımızın dediği gibi bizim hiçbir canlı sınıfına dahil edemediğimiz insan müsveddesi, paçavra, üç insanlık ayıbı, ömrünün baharında gencecik bir canımıza daha kıydılar.

Özgecan Aslan… 20 yaşında, gençliğinin baharında gencecik bir üniversite öğrencisiydi. Kayboldu 2 gün önce, ailesi canlarından can kopmuşçasına kızlarını aramaya koyuldu. Ama maalesef kayıplara karıştığı ülke; özellikle 1950’lerden sonra Ortaçağcı gericilikle ablukaya alınmış ve Tayyipgiller iktidarıyla doruğa ulaşmış Türkiye idi.

Yıllardır uygulanan, kadını aşağılayan, meta haline getiren bu eğitim sisteminin ortaya çıkardığı yaratıklar; önce tecavüz etmiş, sonra bıçaklayıp öldürmüş, daha sonra da yakarak katledip bir derenin kenarına atmışlardı Özgecan’ımızın yanmış bedenini, canımızı defalarca yakarcasına…

Bugün de biz Kurtuluş Partililer, Kadıköy Meydanı’nda haykırışımızın özel adı Özgecan Aslan olarak alanlardaydık. Hiçbir zaman acımızı öfkemizi boğazımızda düğüm yapmadık biz haykırdık suratına hainin, katilin. “Şeriat Ortaçağdır” diye başladı bir yoldaşımız, bir diğeri “Özgecan’ların Hesabı sorulacak” diye devam etti ve haykırmaya devam ettik, suratına suratına dördüncü sınıf mahlukatların “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyiggiller Halka hesap verecek” diye sloganlarımızla haykırdık öfkemizi. Eylemimiz yoldaşımızın okuduğu basın açıklamasıyla devam etti.

Siz rahat uyuyun Özgecanlarımız, siz azıcık da olsa yüreklerinizi ferah tutmaya çalışın. Yüreği bin parça olmuş yaralı analarımız size söz veriyoruz; bu insanca yaşam mücadelesi verdiğimiz kavgamızda sizlerin acısının hesabı da sorulacaktır.

Size söz veriyoruz! 15.02.2015

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

***

Özgecan Aslan’ın hesabını soracağız

Özgecan Aslan… 20 yaşında, gençliğinin baharında gencecik bir üniversite öğrencisiydi. 2 gün önce Kayıp haberi gelmişti. Kadınların yıllardır bu ülkede gördüğü eziyet ve haksızlıklar sonucu ortaya çıkan sonuç; önce tecavüz etmiş, sonra bıçaklayıp öldürmüş ve dahası bu da yetmemiş 1993‘teki gibi aydınlarımıza yapılan katliam gibi yakılmıştır. Bu mudur olması gereken? Bu mudur Özgecan Aslan’ın olması gereken sonu?..

Bizler de Halkın Kurtuluş Partisi Bursa il Örgütü olarak Saat 14:00 de Kent Meydanında basın açıklamamızı gerçekleştirdik. Basın açıklamamızı “Katiller Halka Hesap Verecek”, “Tecavüzcülere İdam” “Kadına Uzanan Eller Kırılsın” gibi sloganlar atarak sonlandırdık…

Bizler hep demişizdir “Kadının Kurtuluşu Sosyalizmden Bağımsız Değildir”. Kadınlar Hep ön safta olmalıdır ve ön saftadır bizler için…

Öfkemizi bileyip mücadeleye daha sıkı sarılacağız ve kadınlar olarak bize biçilen bu hayatın zarını parçalayacağız!

***

Gaziantep Özgecan Aslan için eylemdeydi…

Bugün(15.02.2015) Gaziantep’te Üniversite Öğrencilerinin sosyal medya üzerinden duyurusunu yaptıkları eyleme katıldık.

Yaklaşık iki bin kişi üniversite önünden Başkarakol kavşağı üzerinde Sankopark Alışveriş Merkezinin önüne kadar yürüdük. Üniversite gençliği kendinden biri gördüğü Özgecan’ın insanlıkdışı bir şekilde tecavüze uğramasını ve öldürülmesini protesto etti.

Gaziantepli Kurtuluş Partililer olarak “Özgecan’ın Katili Ortaçağcı Düzendir”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek” sloganlarını attırdık.

Toplam altı kilometrelik yol boyunca, çevreden katılımlara yürüyüşe halk alkışlarla ve tencere, tava çalarak destek verdi.

Kadın cinayetlerinde esas sorun halkımıza dayatılan Ortaçağcı Tayyipgiller düzenidir. Bu mesajı da yürüyüş boyunca bizler vermiş olduk.

Gaziantep’ten Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz