İzmir’in Kurtuluş Günü’nde yapılan yürüyüşte yerimizi aldık

10.09.2021
318
A+
A-

HKP İzmir İl Örgütü olarak Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın zaferinin ilan edildiği 9 Eylül’ün 99’uncu Yıldönümünde yapılan yürüyüşte yerimizi aldık. Her yıl düzenlenen yürüyüşe katılmak için Mustafa Kemal’in Ordusu’nun İzmir’e girdiği güzergâh olan Anafartalar Caddesi’nin girişinde yerimizi aldık. Mustafa Kemal’in kalpaklı portresinin yer aldığı “Emperyalistler işbirlikçiler geldikleri gibi gidecekler” pankartı arkasında, elimizde Mustafa Kemal’in “Bağımsızlık benim karakterimdir” yazan bayraklarla yürüyüşe katıldık. Yürüyüş boyunca “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Yaşasın Demokratik, Laik, Tam Bağımsız Türkiye”, “Ne ABD Ne AB, Tam Bağımsız Türkiye” sloganlarını atarak varlığımızı ve coşkumuzu hissettirdik.

Yürüyüş sırasında halkımızın kortejimize ilgisi yoğundu. Attığımız sloganlara eşlik ettiler. Ne yazık ki bu kutlu günde İzmir gibi bir yerde katılımın düşüklüğü coşkuyu etkiliyordu. Bu da başta belediyeler olmak üzere demokratik kurumların sadece dostlar alışverişte görsün tarzındaki katılımından kaynaklanıyordu. Tek slogan atan kortej bizim kortejimizdi. Oysa böyle bir günde yer yerinden oynamalıydı. Kolay mı, yedi düvele karşı kazanılmış bir zaferden bahsediyoruz… Organizasyon da onun şanına yakışmalıydı. Partimiz öncülüğünde kurulacak Halk İktidarında böylesi anlamlı günler özüne uygun bir şekilde ve coşkuyla kutlanacaktır.

ABD-AB Emperyalistleri ve Yerli Satılmışlar Cephesine karşı, tüm Emekçi Halkımızı Partimiz etrafında örgütleyip Yeni Sevr’i de Tarihin çöplüğüne atacağız.

Yaşasın 9 Eylül İzmir’in Kurtuluş Günü!

9 Eylül 2021

HKP İzmir İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz