İşçi Katliamları devam ediyor!

08.09.2014
578
A+
A-

Parababaları daha fazla para kazanmak için, işçinin, emekçinin kanını emmeye devam ediyorlar. İşçi Katliamları her gün devam ediyor. Parababaları için işçinin hayatı önemli değildir. Onlar için önemli olan daha fazla para, daha fazla kârdır. İşte bu yüzden fabrikalarda, inşaatlarda gereken tedbirleri almazlar. İnşaatta işçi mi hayatını kaybetmiş, önemli değildir. Küçük bir açıklama yaparlar, tekrar işçinin hayatıyla oynamaya, tekrar para kazanmak için işçileri, emekçileri sömürmeye devam ederler.

Tayyip’in İmam Hatipten arkadaşı Aziz Torun’un sahibi olduğu Torun İnşaat’a peşkeş çekilen Mecidiyeköy’deki Ali Sami Yen Stadı’nın arsası üzerinde yapılan rezidans inşaatında 10 işçi hayatını kaybetti. İnşaatta bulunan asansörün, binanın 32. katından yere çakılması sonucu 10 işçi kardeşimiz daha katledildi. Taşeron sistemine bağlı olarak çalışan işçiler, asansörün daha önce de bozulduğunu fakat her hangi bir tedbir alınmadığını, çalışma koşullarının ağır olduğunu, inşaat sahasında yeterli iş güvenliğin olmadığını söylüyorlar.

Bildiğimiz gibi bu inşaat alanında daha önce de 19 yaşında bir işçi kardeşimiz hayatını kaybetmişti.

Katledilen işçilerin hesabını sormak için, gün içerisinde sendikalar, siyasi partiler ve demokratik halk örgütleri olarak bu katliama öfkemizi haykırmak, katilleri teşhir etmek için Cevahir AVM’nin önünden inşaatın bulunduğu alana doğru yürüyüş yaptık. Şantiye önünde yapılan basın açıklamasında katliamının hesabının sorulacağı dile getirildi. Basın açıklamasında asıl sorumlunun AKP hükümeti olduğu söylendi.

Basın açıklaması bittikten sonra polis kitleye her zaman yaptığı gibi gaz bombaları, plastik mermi ve TOMA’larla saldırdı.

Bizler Kurtuluş Partililer olarak her zaman olduğu gibi İşçi Sınıfımızın yanında yerimizi aldık. Nerede bir sömürü, nerede bir zulüm varsa, bizler orada, ezilen işçi kardeşlerimizin yanında olacağımızı ve bu namussuz Parababaları düzenini yıkana kadar mücadele edeceğimizi bir kez daha söylüyoruz. 08.09.2014

 

İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek!

Katliamın Hesabı Sorulacak!

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz