İBB Başkanı İmamoğlu’na Çağrımızdır: AKP’gillerin Hukuksuzluklarını Ortaya Çıkarmak Yetmez, Yasal Cezai Süreci Başlatmak Gerekir! İBB Ortaçağcı Gerici Vakıfların Musluğunu Kesti, HKP Cezai Süreci Başlattı!

05.09.2019
690
A+
A-

Yerel Seçimler sonrası AKP’giller’in kaybettikleri Belediyelerin yaptıkları hukuksuzluklar, vurgunlar, peşkeşler sık sık ülke gündemine gelmektedir. Bu süreçte özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimi tüm ülke halkının gündeminde ve takibindeydi ve hâlâ öyle. Çünkü İstanbul demek Türkiye demektir.

Halkın Kurtuluş Partisi seçimden önce de sonra da ülkede yapılan tüm haksızlıklara ve hukuksuzluklara karşı savaş açmıştır. Bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili olarak da defalarca suç duyurusunda bulunmuştur. Belediyenin başına Ekrem İmamoğlu’nun gelmesi ile birlikte AKP’giller’in peşkeşleri, vurgunları ortaya çıkmaya devam etmektedir.

En son AKP’giller’in tüm engelleme çabalarına rağmen Yerel Seçimler sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ekrem İmamoğlu tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada; İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, aralarında Ensar Vakfı, TÜRGEV, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, TÜGVA, Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı, Hoca Ahmet Yesevi Vakfı bulunan vakıflarla yapılan protokolleri fesh etme kararı aldığı ifade edilmiştir.

Bu haber üzerine Halkın Kurtuluş Partisi adına harekete geçen Halkçı Hukukçular, aralarında Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuklarının yöneticisi olduğu vakıflar ve diğer anılan vakıfların yöneticileri ile eski Belediye Başkanları Kadir Topbaş ve Mevlüt Uysal hakkında Görevi kötüye kullanma (TCK.257/1,2), görevinden   kaynaklı kişi ve kurum kayırma (ayırımcılık- TCK.122/1-a), Bilerek ve isteyerek kamu zararına sebep olmak (İrtikap- TCK. 250/1), kamu kurum ve kuruluşlarının zararına olarak nitelikli dolandırıcılığa neden olmak (TCK. 158/1-d-e), nüfuz ticareti (TCK. Md 255) suçlarından suç duyurusunda bulundu.

Batıda Burjuva Devrimleriyle kökü kazınan, ama bizim gibi Doğu Toplumlarında hâlâ capcanlı yaşayan asalak, sömürücü, vurguncu, din alıp din satan, samimi dindarları Allah’la kandıran, zalim Tefeci-Bezirgânlığın sapık ve gerici ideolojisinin öğretildiği birer karşı devrim yuvalarıdır tüm bu vakıflar. Derhal kapatılmalı ve laikliğe aykırı, Cumhuriyeti yıkmaya yönelik faaliyetleri nedeniyle en ağır cezalara çarptırılmalıdırlar.

Daha önce Halkın Kurtuluş Partisi tarafından halka ait kamu mallarının, haksız ve hukuksuz bir şekilde; bir kısmı çocuklara yönelik taciz, tecavüz haberleri ile gündeme gelen Ortaçağcı gerici özel vakıflara peşkeş çekilmesi ile ilgili olarak Türkiye’nin farklı illerinde, defalarca suç duyurusunda bulunulmuştur. Ancak İmamoğlu tarafından yapılan son açıklama ile “vakıflar” yeniden gündeme gelmiş ve bu peşkeşler ile ilgili yeni deliller ortaya konulmuştur. Bu nedenle bu vurgunları yapanlar hakkında hukuki süreci her zaman olduğu gibi yine HKP başlatmıştır.

Buradan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İBB yönetimine sesleniyoruz:

Sadece hukuksuzlukların, vurgunların, peşkeşlerin ortaya çıkartılması yetmez!

Mutlaka ama mutlaka yasal cezai sürecin de başlatılması gerekir!

Bu en başta sizin görevinizdir!

AKP’giller’in tüm hukuksuzlukları için yargılanması gerekir!

Şu ana kadar bulunmadıysanız, bu ve bundan sonra ortaya çıkartacağınız tüm haksızlıklar için Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunmanız gerekir! 04.09.2019

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz