Hugo Chavez Frias Yüreğindeki Kıvılcım Venezuela Halkının uyutulan onurunu tutuşturdu

06.03.2013
499
A+
A-

O Kıvılcım ateş olup dünya halklarına ışık oldu, yol gösterdi

O Kıvılcımın yarattığı ateş yangın olup insan soyunun en büyük düşmanı emperyalist haydutları yakacak, yok edecek

 

Dünya Halkları yasta bugün. İnsanlık bugün, kendini insanlığın kurtuluşuna adamış, büyük devrimcilerinden birini bedence kaybetmenin hüznünü yaşıyor. Bu büyük devrimcinin karanlıkları yakan yüreğindeki kıvılcım, Dünya Halklarının emperyalistlere ve yerli işbirlikçilere karşı mücadelesinde ateş olup yakıyordu insanlık düşmanlarını.

Dünya Halkları için Chavez Yoldaş heyecandı, umuttu, onurdu, direnmekti, mücadeleydi, yiğitlikti, cesaretti. İnsanlığın bayır aşağı gidişini durduran, Latin Amerika’dan Dünya Halklarına sol rüzgarları estiren, bir güneşti Chavez Yoldaş, ısıtan ve ışıtan. Emperyalistler tarafından yok edilmeye, içi boşaltılmaya çalışılan devrimci değerlerin militan savunucusuydu Latin Amerika Halklarının Yiğit Evladı Chavez Yoldaş. O, Dünya Halklarına, insanlığın tek bir sosyalist aile olma mücadelesinin bitmediğini, bitmeyeceğini, o yüce ideal gerçekleşinceye kadar da süreceğini gösterdi.

Bugün bayram eden emperyalist lağım fareleri için de Chavez Yoldaş, korkuydu, onların Azrail’iydi. Yok edilmesi gereken en büyük düşmandı, ABD ve AB Emperyalistlerinin bin ülkeli bir Dünya projelerinin önündeki en büyük engeldi Hugo Chavez.

“Halkın Şarkıcısı” olarak anılan Venezuelalı Sanatçı Ali Primera “yaşam için ölenlere ölü denemez” diyor.

Kim Chavez Yoldaş için ölmüş diyebilir ki? İnsanlığın Kurtuluş davasına kendini adayan, onuru dışında her şeyini bu yüce davaya adamış devrimcilere ölmüş denebilir mi?

İnsanlık, üzerinden binlerce yıl geçmesine rağmen yaşatmıyor mu isyan ateşini yakıp Halkların kullanımına sunan Spartaküs’ü?

Eşit, kardeşçe, sömürüsüz bir dünya özlemiyle savaşan, bütün insanlık için sosyal devrim tarihinin en ilgi çekici büyük kahramanı” Şeyh Bedreddin yaşamıyor mu halkların devrimci mücadelesinde?

Bilimsel Sosyalizmin kurucusu ve geliştiricileri Marks-Engels-Lenin-Kıvılcımlı Ustalar, emperyalizme karşı savaşta, Dünya Halklarıyla birlikte mücadele etmiyorlar mı? İnsanlığa ellerinde kurtuluşun feneri yol göstermeye devam eden ve devam edecek olan bu ustalara kim ölmüş diyebilir?..

Latin Amerika Halklarının birliği ve kurtuluşu davasına kendini adayan Simon Bolivar, Miranda, Dünya Halklarının Kahraman Gerillası Che, Küba Devriminin önderlerinden yiğit Camillo, bedence aramızda yoklar ama ezilen, sömürülen milyonların mücadelesinde bu yüce devrimcilerin en ön safta savaşmadıklarını kim söyleyebilir?

Emperyalist çakallar bayram etmesinler, Chavez Yoldaş ölmedi, O hep, insanlığın kurtuluş mücadelesinde en ön safta, elde silah savaşmaya devam edecek. Tıpkı diğer büyük devrimciler gibi…

İnsanlık unutmayacak ve hep yaşatacak; insan sayılmayan, ezilen, sömürülen, aşağılanan, yerlerde sürünen, acılar içinde kıvranan milyonlara, insan olduklarının bilincini, onurunu ve mutluluğunu yaşatan Chavez Yoldaş’ı.

İnsanlık unutmayacak ve hep yaşatacak; verdiği devrimci savaşla büyük devrimci fırtınalar, rüzgârlar yaratan, bahar yağmurları kadar verimli olan bu fırtınalarla dünya halklarına da umut, moral ve mücadele azmi aşılayan, dünyaya milyarda bir gelen bu büyük devrimciyi.

İnsanlık unutmayacak ve hep yaşatacak; insanlığın başbelası AB-D Emperyalist haydutlarını yükselttiği mücadele bayrağı ile tüm dünyada tökezleten, yılgınlığa uğratan Komutan Chavez’i.

İnsanlık unutmayacak ve hep yaşatacak; emperyalist İşgale karşı direnen Irak, Libya, Suriye, Filistin Halklarının yanında olan, mazlum halkların özgürlük mücadelesine her türlü desteği sunan, Simon Bolivar, Jose Marti, Che ve Camillo’nun ruhunu taşıyan, Yiğit Önder Chavez’i.

İnsanlık unutmayacak ve hep yaşatacak; ruhu bundan böyle Gerçek Devrimcilerde yaşayacak ve gelecek kuşaklara aktarılacak olan, Başkan Chavez’i.

İnsanlık unutmayacak ve hep yaşatacak; bilimli, bilinçli, inançlı, kararlı, azimli militanı, “Çok yaşa memleketimiz!” sloganıyla ölüme giden, Venezüella Halkına “Bolivarcı Devrim’in sürekliliğini sağlama” miras olarak bırakan Dünya Halklarının gönlünde taht kuran bu büyük insanı.

Dünya edebiyatının büyük yazarı Shakespeare, “Yüreğinize kök salarsam meyvelerim sizindir” diyor.

Büyük düşünür Mevlana’da;

Yere hangi tohum ekildi de bitmedi?

İnsan tohumuna gelince başka olacak değil ki” diyor.

Chavez Yoldaş’ımız da Dünya Halklarının yüreğine kök saldı. Bu kök, insanlık düşmanlarına karşı mücadelede şimdiden meyvelerini vermiş durumda. “İnsanlık tarihinin en kritik döneminde” bir tohum oldu Chavez Yoldaş’ımız. O tohumdan biten meyveleri gerçek devrimciler daha da olgunlaştırıp insanlığın hizmetine sunacaklardır.

Yine Mevlana’nın dediği gibi;

Âşık ne söylerse aşk diyarında

Ağzından aşk kokuları yayılır.

Chavez Yoldaş’ımızın ağzından yayılan insanlığın en yüce davasının aşk kokularını insanlık hep taşıyacak.

Başta Venezüella Halkı olmak üzere Dünya Halklarının başı sağ olsun.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak, Chavez Yoldaş’ı mücadelemizde yaşatacağız. Chavez Yoldaş’ın yaydığı aşk kokularını bu topraklarda halklarımıza ulaştıracağız. 06.03.2013

 

Venceremos! Hasta La Victoria Siempre!

Zafere Kadar Daima!

Halkız! Haklıyız! Kazanacağız!

 

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz