HKP’den Biden protestosu

21.11.2014
497
A+
A-

IMG_0045

Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Örgütü olarak ABD Emperyalizminin Başkan Yardımcısı Joe Biden’in Türkiye gelmesini protesto etmek amacıyla 21 Kasım Çarşamba günü saat 20.00’de Dolmabahçe’de eylemimizi gerçekleştirdik.

Kanlı elleriyle ülkemize gelen Joe Biden’in gündeminde Ortadoğu ve IŞİD meselesi var. Joe Biden bu çerçevede Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu’yla görüşecek. Biden ABD’nin emirlerini Erdoğan ve Davutoğlu’na iletecek.  İşbirlikçi Tayyipgiller hükümeti de bu emirleri uygulamaya koyacaklar. Ortadoğu Halklarının kaderini belirleyecekler kanlı politikalarıyla.

HKP olarak Biden’i biz de karşılayalım istedik. “Yankee Go Home”, “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” sloganlarıyla Kabataş’tan Dolmabahçe’ye bir yürüyüş gerçekleştirdik.

Dolmabahçe’de polisler yolumuzu kesti. Çevik polis, özel tim ve TOMA’lar barikat kurarak eylemimizi engellemeye çalıştı. Engellemeyi ve baskıyı protesto ederek eylemimizi gerçekleştirdik.

İl Başkanımız Av. Pınar Akbina yaptığı basın açıklamasında; “Halklarımızın kaderini AB-D belirledikçe bu savaşlar, kırımlar artarak sürecektir. Bu nedenle AB-D halkların kurtarıcısı hele kahramanı hiç değildir. AB-D’cilik yapmak da halkımızı, halklarımızı zehirlemek demektir. Tayyipgiller, ABD Emperyalistleri, Obamalar, Bidenler bu halkın kahramanları değil başdüşmanıdır” dedi.

“İnsan soyunun başdüşmanı ABD Emperyalistleri”ne karşı ülkeler ve halklar özgürleşene kadar da mücadele edeceğiz” diyerek açıklamasını bitirdi.

Eylemimiz slogan ve alkışlarla sona erdi.

Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol!

Yankee Go Home!

Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Sosyalizm!


İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz