HKP’den Artvin Halkına Destek

22.02.2016
538
A+
A-

        HKP, Artvin Cerattepe’deki doğa katliamına karşı günlerdir çetin bir direniş sergileyen Artvin halkının sesine İzmir’den ses kattı.
AKP’giller’in doğa ve halk düşmanlığını teşhir etmek, Artvin halkının şanlı direnişini selamlamak için 21 Şubat Pazar günü Karşıyaka Çarşı’da bir yürüyüş gerçekleştirildi. Karşıyaka İZBAN önünde saat 18.00’da toplanan HKP İzmir İl Örgütü, Çarşı boyunca yürüyerek Çarşı girişinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. İzmir halkının da katılımıyla gerçekleşen coşkulu yürüyüşte “Cerattepe Geçilmez, Artvin Halkı Yenilmez”, “Gezi’nin Ateşi Artvin’de Yanıyor”, “Artvin Halkı Yalnız Değildir” sloganları atıldı.
Yürüyüşün ardından basın açıklaması yapan HKP İzmir İl Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak, Artvin halkının yıllardır maden şirketlerine karşı mücadele yürüttüğünü, son dönemde de “milletin a… koyacağız” sözüyle gündeme gelen Mehmet Cengiz’e ait Cengiz Holding tarafından altın ve bakır madeni yapılmak istendiğini dile getirdi. Artvin’de sermayesiyle, yargısıyla, kolluk gücüyle AKP’nin büyük bir zulmü olduğunu belirten Çolak “Biz Cerattepe direnişinin, Artvin halkının mücadelesinin başarıyla sonuçlanacağına inanıyoruz. Gasp edilen doğal alanlardan bu işgalcilerin tek tek temizleneceğine ve vurguncuların talancı sermayedarların geldikleri gibi gönderileceklerine inanıyoruz. Horonun, halayın omuz omuza direnişi zalimlerin iktidarını yıkacak, eninde sonunda kazanan direnen halklar olacak.” dedi.
Açıklama sırasında sık sık “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam”, “Her Yer Artvin Her Yer Direniş”, “Örgütsüz Halk Köle Halktır, Örgütlü Halk Yenilmez” sloganları atıldı. Basın açıklamasının ardından eylem sloganlarla sona erdi.
​​​​​​​
İzmir’den Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz