HKP, Sömürge Valisi Katil Joe Biden’i protesto etmek için alanlardaydı

23.01.2016
522
A+
A-

HKP, Sömürge Valisi Katil Joe Biden’i protesto etmek için alanlardaydı

İstanbul:

Yankee go home!

Dünya halklarını kana bulayan, insanlık tarihinin gördüğü en büyük katliam devleti ABD Emperyalizminin Başkan Yardımcısı Joe Biden ülkemize geldi. Bu gelişi protesto etmek ve “Yankee Go Home!” demek için İstanbul İl Örgütü olarak 22 Ocak Cuma günü Beşiktaş Meydanı’nda basın açıklamamızı gerçekleştirdik.

Basın açıklamamızı okuyan HKP Sancaktepe İlçe Yöneticisi Deniz Bin, ABD Emperyalizminin temsilcisi Joe Biden’ın Ortadoğu’daki sınırları yeniden çizmek, aşağılık BOP haritasını dizayn etmek ve Ortadoğu halklarını kana bulamak için ülkemizde bulunduğunu söyledi.

Bin, şu açıklamalarda bulundu:

b1

“Şu anda da gözünü Türkiye’ye diken, ülkemizi de en az üç parçaya bölmek için halkları ayrıştıran, halklar arasına kan davası sokan, ülkemizde yaşanan BOP Savaşının her iki tarafının da iplerini elinde tutarak bölünme sürecini hızlandıran ABD Emperyalizmidir. Alçak emperyalist çıkarlarınız uğruna Irak’ı işgal ettiğiniz zaman “Kahraman Amerikan askerlerinin sağ salim ülkelerine, evlerine dönmeleri için Allah’ıma dua ediyorum.”, diyen işbirlikçi BOP Eşbaşkanını da iyi biliyoruz.”

ABD Emperyalizminin her yerde bayrak dalgalandırmasına aldanılmaması gerektiğini belirten Deniz Bin, halkların isyan huylu olduğunu vurguladı. “Zafer er geç direnen halkların olacak” diyen Kurtuluş Partililer basın açıklamasını sloganlarla sonlandırdı.

***

Ankara:

İnsan Soyunun Baş Düşmanı ABD Emperyalizminin Sömürge Valisi Joe Biden Ankara’da Protesto Edildi!

Bu kez ABD Emperyalizminin Başkan Yardımcısı Joe Biden o kanlı ayaklarıyla ülkemiz topraklarını kirletiyor. Sebeb-i ziyareti malum: Kendilerinin iktidara getirdiği işbirlikçilerine yeni emirler, yeni talimatlar verecek. Bizim yerli uşaklar da topuk selamını çakıp “emredersiniz efendim”, diyerek halklara yönelik yeni zulüm ve katliam politikalarının uygulanmasında kendilerine düşen görevi yerine getirecekler.

Onlar soysuzluklarını ilelebet devam ettireceklerini sanıyorlar! Yanılıyorlar! Çünkü nerede işgal, istila, sömürü varsa orada “Ya İstiklal! Ya Ölüm!” diyenler de vardır! Bugün “Ya İstiklal! Ya Ölüm!” parolasını şiar edenler Halkın Kurtuluş Partililerdir! Çünkü Türkiye, Ortadoğu ve tüm Dünya Halklarının dostu Halkın Kurtuluş Partililer neredeyseler orada ABD ve AB Emperyalizminin insanlık düşmanı hain politikalarına, zalimliklerine karşı başkaldırı vardır!

Bu bayrağı bugün de “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol!” , “Katil Joe Biden Ülkemizden Defol!”, “Yankee Go Home!” diyerek yalnızca biz Kurtuluş Partililer onurla dalgalandırdık. ABD Büyükelçiliğinin bir gün önce Twitter’da sözümona “ABD vatandaşlarını korumak” adına uyardığı mesajında bizi düşman ilan ediyordu! Düşmanın nefretini kazanmış olmamız bizim için onurdur, doğru yolda olduğumuzun somut bir göstergesidir! Doğrudur biz eli kanlı ABD Emperyalizminin baş düşmanıyız ancak Amerikan halkının ve tüm Dünya halklarının biricik gerçek dostuyuz!

Basın açıklamamızı ABD Emperyalizminin korkulu rüyası Kurtuluş Partililer olarak ABD Büyükelçiliği önünde gerçekleştirdik! Açıklamamızı Ankara İl Başkanımız Av. Sait Kıran yaptı. Açıklamamızla ve gür sesimizle haykırdığımız sloganlarımızla Ankara’nın -15 derece soğuğunda düşmanlarımızın kanlarını ısıttık! Eylemimizin hemen ardından basın açıklamamıza ilgi gösteren Suriye’de Antiemperyalist Beşar Esad yönetimi ile birlikte karşı devrimcilere karşı savaşan Hizbullah yanlısı Lübnan haber ajansı Al Manar, İl Başkanımız Av. Sait Kıran ile kısa bir röportaj yaptı.

b2Genel Başkanımızın da anma etkinliğimizde seslendirdiği halksever, yurtsever, devrimci halk ozanımız Aşık İhsani’nin dizeleriyle korkmadan, yılmadan, bıkmadan bir kez daha haykırıyoruz:

Korkuyorlar korkacaklar korksunlar

Geliyoruz geleceğiz yakındır

Kim nerede ne işliyor hepsini

Biliyoruz bileceğiz yakındır

Bölüşmüşler memleketin varını

Gelsin hele bekliyoruz yarını

Elimizin nasır balyozlarını

Başlarına çalacağız yakındır

“Katil ABD Ortadoğu’dan Defol!”

“Katil Joe Biden Ülkemizden Defol!”

“Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Halkların Kardeşliği!”

“Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız!”

“Yaşasın Halkın Kurtuluş Partisi!”

 ***

İzmir:

HKP’den İzmir’de Joe Biden Protestosu

Halkın Kurtuluş Partisi iki gündür Türkiye’de bulunan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ı İzmir Konak’ta protesto etti. Bugün saat 15.00’da Konak Kemeraltı girişinde toplanan HKP İzmir İl Örgütü bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

IMG_20160123_151245 (1)“Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler” sloganlarıyla başlayan protesto eylemi HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak tarafından yapılan basın açıklamasıyla devam etti. Açıklamada Joe Biden’ın tüm Dünya Halklarına kan ve gözyaşından başka bir şey getirmeyen ABD Emperyalizminin temsilcisi olarak Türkiye’deki uşaklarına yeni talimatlar vermek üzere gönderildiğini belirten Çolak, Meclisteki dört Amerikancı partinin de Joe Biden’la görüşmesine değinerek HKP’nin emperyalizme karşı kararlıca mücadelesine devam edeceğini vurguladı. Açıklamanın ardından eylem “Yankee Go Home”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi” sloganlarıyla sonlandırıldı.

Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz