HKP Konya İl Örgütü olarak Gerçek İnsan, Gerçek Devrimci, Konya Devrimci Ortamının Ulu Çınarı Orhan Özer Yoldaş’ı, bedence aramızdan ayrılışının dördüncü yılında mezarı başında andık

20.02.2022
419
A+
A-

Konya topraklarında ömrünü Devrimci Kavgaya adamış, son nefesine kadar mücadeleyi bir an bile bırakmamış, İnsanlığın Kurtuluş Davasına olan inancından, kararlılığından zerre miktarda olsun hiç sapmamış, Gerçek İnsan, Gerçek Devrimci Orhan Özer Yoldaş’ımızı, bedence aramızdan ayrılışının dördüncü yılında mezarı başında andık.

Anma konuşmasını Partimizin Konya İl Yöneticisi Mehmet Ünver Yoldaş yaptı.

Mehmet Ünver Yoldaş konuşmasında; “Orhan Ağabeyimizi bundan tam 4 yıl önce kanser illetinden kaybettik. Ancak Orhan Ağabeyimiz de yine İnsanlığın Kurtuluş Mücadelesine ömrünü adamış diğer yoldaşlarımız gibi sadece bedence ayrıldı aramızdan ve ölümsüzleşti. Ölüm gerçek kahramanları öldürmez, yoldaşlar. Orhan Ağabeyimiz de bütün ömrünü İşçi Sınıfımızı ve tüm Halkımızı Parababalarının sömürüsünden kurtarmak için vakfetti” ifadelerini kullandı.

Mehmet Ünver Yoldaş’ımız, konuşmasının devamında şu sözlere yer verdi:

“Orhan Ağabeyimiz ülkemizin sayılı ceza avukatlarından biriydi arkadaşlar. Mütevazı bir bürosu vardı Ağabeyimizin ve isteseydi gerçekten çok zengin bir avukat olabilirdi. Ancak o, hiçbir zaman kişisel servet biriktirme hevesine girmedi. Parababalarının sömürü çarkına karşı mücadele etti, İşçi Sınıfının ve köylü halk tabakalarının avukatlığını tercih etti ve Halkımız nezdinde ölümsüzleşti.

“Ölüm nasıl Mustafa Kemal’i, Che’yi Hikmet Kıvılcımlı’yı Fidel’i, Denizler’i, Mahirler’i, Faruk Sur’ları ve toprağa düşen onlarca kahramanımızı öldürememişse; işte Orhan Ağabeyimizi de öldüremedi. İnsanlığın Kurtuluş Mücadelesinde ölümsüzleşti Orhan Ağabey. Anıları Mücadelemize ışık tutmaya devam edecek.”

Orhan Özer Yoldaş’ın ömrünü vakfettiği mücadelesini eninde sonunda başarıya ulaştıracağız.

Halkımıza sözümüzdür; İkinci Kurtuluş Savaşı’mızı zaferle sonlandırıp Demokratik Halk İktidarını kuracağız!

20 Şubat 2022

HKP Konya İl Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz