Grevci Corning işçilerini ziyaret ettik

29.07.2023
124
A+
A-

Halkın Kurtuluş Partisi Gebze İlçe Örgütü olarak, 29 Temmuz Cumartesi günü 16 gündür grevde olan Corning Kablo Grevci İşçilerini ziyaret ettik.

Lastik-İş Sendikası’nda örgütlü olan Corning Kablo İşçileri, 14  Temmuz’dan beri grevdeler. Toplu Sözleşme görüşmelerinde Corning İşvereneninin %60 zam teklif ettiği işçiler %105 zam istiyor. Talepleri kabul etmeyen işçiler Güzeller Organize Sanayi Bölgesi’nde yer fabrika önünde grev çadırını kurarak greve başladılar.

İşçilerin haklı taleplerini, ekmek kavgalarını desteklemek amacıyla grev yerine bir ziyaret gerçekleştirdik. Grev yerine doğru, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek!”,  “Corning İşçisi Yalnız Değildir!”,  “İşçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız!” sloganlarını atarak yürüdük. Grevci işçi kardeşlerimizle karşılıklı sloganlarla ve coşkuyla karşılandık.

Grev yerinde işçi kardeşlerimizin grevlerini selamlamak için Partimiz adına kısa bir konuşma yaptık.

Haklı mücadelelerinden dolayı işçi kardeşlerimizi kutladığını, mücadelelerinin zaferle taçlanacağına inancımızın tam olduğunu, Parti olarak her zaman mücadelelerinde yanlarında olacağımızı dile getirdik.

Grev çadırında grev çayını da paylaştıktan sonra ziyaretimizi “Yaşasın Sınıf Dayanışması!”, “Direne Direne Kazanacağız!” “İşçiyiz,  Haklıyız, Kazanacağız!” sloganlarımızla sonlandırdık.

Grev ziyaretinin ardından, Gebze Çamlık Parkı’nın önünde emeklilere dayatılan sefalet ücretine karşı imza kampanyası başlatan, stant açan emeklileri ziyaret ettik.

29.07.2023

HKP Gebze İlçe Örgütü

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz