HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut, Kaçak Saraylı Reis’i ve avanesini bir kez daha kendi mahkemelerinde yargıladı: “AKP’giller eninde sonunda buralara gelip yargılanacaklar!”

03.10.2019
623
A+
A-

Resmi evrakta sahtecilik de dahil olmak üzere türlü yöntemlerle Halkımızı kandırıp, Cumhurbaşkanlığı yeterliliğine sahip olmadığı halde kendisini Cumhurbaşkanı ilan eden Kaçak Saray mukimi Tayyip Erdoğan HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut’a dava açmaya, Genel Başkan’ımız Ankut da bu davaların duruşmalarında Kaçak Saraylı Reis’le birlikte tüm AKP’giller avanesini yargılamaya devam ediyor.

Hatırlanacağı gibi Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut, AKP’giller’le ihanet ortakları FETÖ’nün 15 Temmuz Ganimet Paylaşım Savaşı’na tutuşmalarının ardından bir dizi kitap kaleme almış ve ABD Emperyalistlerine taşeronluk eden bu iki gücün Laik Cumhuriyet’i nasıl elbirliğiyle yıktıklarını belgeleriyle ortaya koymuştu. Bunun üzerine harekete geçen Kaçak Saraylı Reis’in avukatları, söz konusu kitaplarda Genel Başkan’ımız hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret ettiği” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuşlardı.

Genel Başkan’ımız “Kanunsuzlar 2” ve “Kanunsuzlar 3” adlı kitaplarla ilgili açılan davalarda da tıpkı bugünkü duruşmada yaptığı gibi, kendisini kaydı hayat şartıyla devrimci kavgaya vakfeden gerçek devrimcilerin asla yargılanamayacağını göstermişti, dosta da düşmana da. Bu davaların her birinde mahkeme salonlarını, Kaçak Saraylı Reis’in tüm ihanetlerinden dolayı yargılandığı birer platforma dönüştürmüştü. AKP İktidarının hukuk bürolarına dönüşen mahkemelerdeki bu sözde yargılamalar sonucu Genel Başkan’ımıza toplamda 4 yıl 8 ay hapis cezası verilmişti. Aynı şekilde “Kaçak Saraylı Caligula Din Devletine Giderken” isimli kitabından dolayı da aynı mahkemeler Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut’a 1 yıl 9 ay hapis cezası vermiş, verilen cezalar toplamda 6 yıl 5 ayı bulmuştu.

Sözü edilen “Kanunsuzlar 2” ve “Kanunsuzlar 3” adlı kitaplarıyla ilgili sözde yargılamanın yapıldığı duruşmalardan birinin ardından Çağlayan Adliyesinde yaptığı basın açıklamasından dolayı Genel Başkan’ımız hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla bir dava daha açıldı. Açılan davanın ilk duruşması bugün Çağlayan Adliyesi’nde İstanbul 48’inci Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut, duruşmanın başlangıcında Nasreddin Hoca’nın o veciz fıkrasına atıf yaparak “O ünlü fıkrada Nasreddin Hoca’nın kazanının kazan doğurması gibi, bizim Tayyip’e hakaret davaları da yeni davalar doğuruyor. Ama unutmayalım ki o fıkrada sonunda kazan öldü.” ifadelerini kullandı.

Benzer duruşmalardaki dik duruşundan zerre kadar ödün vermeyen Genel Başkan’ımız, AKP’giller’in hukuk bürolarında savunma yapmadığını bir kez daha vurgulayarak “Hayır! Ben savunma yapmıyorum. Ben, ülkemizin, bölgemizin, İslam Dünyasının can alıcı, can yakıcı siyasi sorunlarını ortaya koyuyorum. Ve buna sebep olan hainlerin, ABD işbirlikçilerinin kanıtlarıyla birlikte yaptıklarını deşifre ediyorum.” dedi.

İki saati bulan konuşmasında AKP’giller’in ve Reisi Kaçak Saraylı Tayyip’in ülkemize, bölgemize halklarımıza yaptıkları ihanetleri bir bir kanıtlarıyla sıralayan Genel Başkan’ımız, “Bu hainler işledikleri suçlardan dolayı bir gün mutlaka bu mahkemelerde, bugünkü yasalar çerçevesinde yargılanacak ve hak ettikleri cezalara çarptırılacaktır!” ifadelerini kullandı.

Genel Başkan’ımızın ardından söz alan Partili Avukatlarımız, Cumhurbaşkanına Hakaret suçunu düzenleyen TCK 299’uncu maddenin tarafsız bir Cumhurbaşkanını koruduğunu ama ortada böyle bir Cumhurbaşkanı bulunmadığını dile getirdiler. Avukatlarımız, Genel Başkan’ımızın dikkat çektiği Tayyip’in diploması konusunda Ergün Poyraz’ın, 18 Ege Adasının Yunanistan’a bilerek peşkeş çekilmesi konusunda Ümit Yalım ve Basat Öztürk’ün, Tayyip Erdoğan ve ailesinin kamu malı hırsızlıkları için de Abdüllatif Şener’in tanık olarak dinlenmesi talebinde bulundular. Hukukçularımız aynı zamanda mezun olduğunu iddia ettiği Eyüp Lisesi’nden ve Marmara Üniversitesinden Tayyip Erdoğan’ın diplomasına ilişkin belgelerin istenmesini talep ettiler.

Mahkeme tüm taleplerimizi redderek davayı 23 Ocak 2020 tarihine erteledi.

Duruşma sonrası Adliye önünde bir basın açıklaması yapıldı. HKP İstanbul İl Başkanı Pınar Akbina tarafından basın mensuplarının bilgilendirilmesinin ardından HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut bir konuşma gerçekleştirdi.

Genel Başkan’ımız Nurullah Ankut’un yaptığı konuşmanın çözümünü aynen yayımlıyoruz:

***

Sevgi ve Saygıdeğer Arkadaşlarım;

AKP’giller gördüğümüz gibi, üst üste davalar açıyorlar bize. Yarın da yine Tayyip’e hakaretten dolayı bu mahkemede, bu adliyede bir duruşmamız daha var. Buradaki basın açıklamalarımızdan açıyorlar, duruşma salonlarında yaptığımız savunmalardan dolayı açıyorlar. Şu anda dördünden toplamda 6 yıl 5 ay ceza aldığımız, ikisi de sürmekte olan davalarımız var.

Geçen hafta da biliyorsunuz, mahallemizdeki hayvan düşmanı zalimlerle mücadelemizden dolayı hakkımızda açtıkları bir davadan yargılandık.

Biz, biliyorsunuz, insanları, hayvanları, doğayı aynı ölçüde seven ve savunan insanlarız. Mahallemizdeki hayvan düşmanlarının açtığı davaların yedincisi görüldü geçen 26 Eylül’de. Yani Tayyip henüz hayvan düşmanı zalimlerin sayısına ulaşamadı. Ama böyle giderse ulaşacak herhalde…

Saygıdeğer arkadaşlar;

Bizi 12 Eylül’ün Faşist Diktatörleri bile korkutamadı. Onların karşısında da haykırdık:

“Ey, Amerikan Uşağı Faşist Generaller, Hain Generaller, Halk Düşmanı Generaller!” diye.

Bu tepeden tırnağa suç batmış AKP’giller ve onun Büyük Reis’i asla bizi korkutamaz, yıldıramaz. Bu iktidar da binbir suça batmıştır. Ege’de 18 Adamızı ve 1 kayalığımızı bilerek ve isteyerek Yunanistan’a peşkeş çekmiştir. Ortadoğu’da 10 milyon Müslüman halkın ABD-AB Emperyalistleri tarafından katledilmesinde onlara taşeronluk etmiş, suç ortaklığı etmiştir.

Laik Cumhuriyet’i yıkmıştır. Ülkemizi ortaçağın karanlıklarına doğru sürüklemektedir. Abdullatif Şener’in ifadesiyle, 100-120 milyar dolar civarındaki kamu malını iç etmiştir bunlar. Zimmetine geçirmişlerdir.

Bunlardan dolayı er geç bu mahkemelere gelecekler, bugünkü yasalar çerçevesinde işledikleri suçların karşılığı olan cezaları alacaklar!

Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Asla kaçışları olmayacak. Eninde sonunlar bunlar buralara gelip yargılanacaklar!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

3 Ekim 2019

HKP Genel Merkezi

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz