HKP, Filistin Halkıyla dayanışmada

20.07.2014
556
A+
A-

AB-D Emperyalistlerinin petrol için Arap Halkının böğrüne soktuğu kama İsrail yine kan kusturuyor. İnsana dair, insanlığa dair hiçbir değer taşımayan Siyonist İsrail yine zulmediyor, yine göz yaşı döktürüyor.

Bugün Gazze’ye yönelik girişilen hava ve kara harekâtı İsrail’in, sahibi AB-D Emperyalistleri tarafından iyi eğitilmiş bir bekçi köpeği olduğunu ve amaçlarına ulaştığını gösteriyor. Önce İsrailli üç gencin kaçırılma provokasyonu MOSSAD tarafından tertip ediliyor. Dünyanın önüne çekilen bu perdenin arkasında Gazze’ye yönelik operasyon başlıyor. Bu saldırılara karşı koyan Halka terörist muamelesi yapılarak Filistin Halkına karşı katliam meşrulaştırılıyor AB-D Emperyalistleri tarafından. AB-D Emperyalistleri ve bekçi köpeği İsrail, Filistin Halkının boynunu sıktıkça sıkıyor, Halkın can havliyle çıkardığı ses “terörizm” oluyor.
Halkın Kurtuluş Partisi olarak İsrail’i kınamak ve Filistin Halkıyla danışmak için İsrail Konsolosluğu önündeydik. 20 Temmuz günü saat 14.00’da Levent metro durağından konsolosluk önüne bir yürüyüş gerçekleştirdik.
“Filistin Halkı Yalnız Değildir”, “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, “Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Katil ABD Katil İsrail”, “Katiller Döktüğü Kanda Boğulacak” sloganları eşliğinde geldiğimiz konsolosluk önünde polisin engellemesiyle karşılaştık. Engellemeye karşın eylem yapılarak polise tepki gösterilerek sloganlarla katliamcı İsrail ve emperyalistler lanetlendi.
   israil protesto istanbul  HKP İstanbul İl Yöneticisi Halil Arabulan, Siyonist İsrail’i ve polisin tavrını protesto ettiğimizi ve Filistin Halkının yanında olduğumuzu dile getirdi. Bir Arap Yoldaşımız Arapça Filistin Halkının uğradığı katliamı-İsrail’i lanetleyen ve AKP’yi protesto eden bir konuşma yaptı.
Basın açıklamasını yapan İstanbul İl Başkanı’mız Av. Pınar Akbina, Filistin’in mutlaka kazanacağını söyledi. Akbina “Bugün olmazsa yarın. Çünkü haklılar, çünkü direniyorlar, çünkü ölümü göze aldılar. Ve şu bir gerçekliktir ki ölümü göze almış insandan daha tehlikeli bir bomba daha icat edilmedi. Bu bomba patlayacak AB-D Emperyalistlerinin ve Bekçi Köpeği İsrail’in başında. Ölümlerin en şerefsizini tattıkları gün halkların bayram günü olacak” diye konuştu.
Açıklamadan sonra polis, katliamı lanetleyen-teşhir eden dövizlerimizin konsolosluk önüne bırakılmasına engel olmaya çalıştı. Burada da sloganlarla, konuşmalarla tavrımızı ortaya koyarak, polisi ve Tayyipgiller’in iki yüzlü tutumunu teşhir ettik. Ardından yine kortej halinde sloganlarla Levent Metro durağına yürüdük. Eylememizi halkımızın ilgisi ve desteğiyle sonlandırdık.

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz