HKP, Bursa’da yine cefakâr halkımızın dertlerine tercüman oldu: Ders Değil, Yine Dert Zili Çalıyor! Eğitim Asgari Ücrete Sığmıyor!

16.09.2023
122
A+
A-

 AKP’giller’in yarattığı İşsizlik, Pahalılık, Zam, Zulüm Cehenneminde insanlarımız nefes almakta zorlanırken bir Eylül ayı daha geldi. Artık bu hazan ayı halkımız için bir kâbus olmaya başladı. Okullar açıldı halkımızın sırtına bir yük daha bindi. AKP’giller’in yarattığı bu durumu 16 Eylül 2023 tarihinde saat 17.00’de Bursa Kent Meydanı’nda yaptığımız bir eylemle protesto ettik.

“Ders Değil, Dert Zili Çalıyor! Eğitim Asgari Ücrete Sığmıyor!” adlı basın açıklamasını il yöneticimiz Göksel Söğüt gerçekleştirdi.

Yoldaşımız verilerle velilerin sırtına binen fahiş okul masraflarını örneklerle ele alarak bizlere reva görülen Sefalet Ücreti olan asgari ücretin bu durumu kesinlikle karşılayamayacağını ortaya koydu.

Konuşmasında; “Hayat pahalılığı almış başını gitmiş. Çarşı pazar el yakar olmuş. Halkımız aş yerine taş kaynatıyor artık. İktidardaki AKP’giller hükümetinin Reisi ve avanesi, kendi servetlerine servet katarken İşçi Sınıfımız, emekçilerimiz ay sonunu getiremiyor uzun süredir. Et girmiyor nicedir milyonlarca insanımızın sofrasına. Kıt kanaat maaşlar kiraya mı, beslenmeye mi, faturalara mı yoksa çocukların eğitimine mi yetsin? İsyan ediyoruz böyle bir yaşam tarzına, yaşamak denirse buna!” diyen Göksel Söğüt özellikle beslenme açısından çocuklarımızın yaşadığı olumsuzluklardan bahsetti.

Meselenin burada da son bulmadığını vurgulayan Göksel Söğüt AKP’giller’in bir taraftan velilerimize ve öğrencilerimize bu cehennemi yaşatırken diğer taraftan ÇEDES gibi Ortaçağcı gerici projelerle gencecik çocuklarımızın zihinlerini Ortaçağ’ın din dogmalarıyla zehirlediğini ve buna karşı Partimizin Ortaçağcı gericiliğe karşı Laikliği nasıl savunduğunu ve bu Ortaçağcı projeleri yargıya taşıyarak, laikliğin hep en tutarlı ve kararlı savunucusu olduğunu dile getirdi.

Son söz olarak Göksel Söğüt şunları dile getirdi:

“Hep deriz; çok derdin tek ilacı örgütlü olmak ve öyle davranmaktır. Yalnız başına şikâyet etmek hiçbir şeyi değiştirmiyor işte. Ama biz bir araya gelip boğazımızdan çalınan lokmanın hesabını sorduğumuzda bu ülkede çok şey değişecek.

Halkın Kurtuluş Partisi’ne katıl!

Umutsuz olma, güçsüz durma! Yeter ki birleştir ellerini bizimle!

Gel beraber yürüyelim bu kahırlı ama onurlu yolda. En çok da evlatlarımız, geleceğimiz için…”

16 Eylül 2023

Bursa’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz