Hiçbir suç cezasız kalmayacak: FETÖ’nün gerçek siyasi ayağı AKP’giller yargılansın!

16.06.2020
701
A+
A-

Emre Cemil Ayvalı’nın AKP-FETÖ İşbirliği İtirafı sebebiyle Suç Duyurusunda bulunduk

AKP’nin “Medya ve Tanıtım Başkan Yardımcısı” Emre Cemil Ayvalı 10 Haziran 2020 tarihinde CNN Türk televizyon kanalında Ahmet Hakan’ın sunduğu “Tarafsız Bölge” adlı programda şu itiraf niteliğimde beyanlarda bulunmuştur:

“FETÖ ile AK Parti kol kola diyorsunuz. Eğer FETÖ ile AK Parti geçmişte bürokraside kol kola girdiyse şayet, bunu da farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı çünkü eski devlet düzenindeki atama düzeni şöyleydi: 2002’de ben iktidara gelmişim, sene 2007-2008.

“Yahu benim bir müsteşar atamam için bu adamın memur olarak 12 yılı doldurması lazım, genel müdür olarak 12 yılı doldurması lazım. Ben sanki kendi kadrolarımla geldim de, çok mücadele etme gücüm vardı, muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim?

“Hayır. Bir tarafta, çok açık söylüyorum, darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı ve bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık 2010’a kadar.”

Bu ifadelerin içeriği değerlendirildiğinde yurtsever aydınlarımıza, subaylarımıza karşı gerçekleştirilen Balyoz, Ergenekon gibi yargı maskeli operasyonlarla 15 Temmuz gibi kanlı bir olayın içyüzü daha da net anlaşılmaktadır.

İlk önce yurtsever subaylar ve aydınlar FETÖ aracılığıyla yasadışı şekilde hapsedilmiş, görevlerinden alınmış ve hatta öldürülmüş ardından da 15 Temmuz olayı gerçekleştirilmiştir.

Netice itibariyle; FETÖ’nün 15 Temmuz 2016 tarihinde yaptığı kalkışmanın amacı uzun açıklamaya gerek olmayacak şekilde açıktır: Laik Cumhuriyeti yıkarak yerine, kendisinin şeyhliğinde bir din devleti kurmaktır. Bu hususun su götürmez bir gerçek olduğu ortadadır. Bu amaç gerek AKP yöneticileri gerekse tüm devlet kurum ve yöneticileri tarafından da öteden beri bilinmektedir.

Ancak yukarıda belirttiğimiz televizyon programında da açıklandığı üzere, bu örgütün anayasal laik düzene karşı suç oluşturan tüm faaliyetleri, şüphelilerin de içerisinde bulundukları AKP yöneticileri tarafından görmezden gelinmiş dahası desteklenmiştir. 17-25 Aralık 2013 tarihine kadar da FETÖ cemaatiyle elbirliğiyle Laik eğitim ve Laik Cumhuriyet’in tüm kazanımları bir bir yok edilmiştir. Dolayısıyla her iki yapı arasında bir amaç birliği olmuştur.

Tüm bu nedenlerle, Emre Cemil Ayvalı ve onun sorgulanmasıyla ortaya çıkarılacak tüm şüphelilerin yargılanması için haklarında Anayasal Düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka düzen getirmeye teşebbüs, Terör örgütüne yardım etme, Görevi kötüye kullanma suçlarında suç duyurusunda bulunduk.

Suç duyurusu sonrası açıklama yapan Partimiz Avukatlarından Doğan Erkan şu sözleri dile getirdi:

“Emre Cemil Ayvalı, hepimizin bildiği bir gerçeği açıkladı: “Biz AKP olarak iktidardayken FETÖ’cüleri Kemalistlere karşı kullandık.”

“Bu sözleri aslında FETÖ ve AKP’nin yıllarca işbirliği, eylem birliği ve örgüt birliği yaptığının itirafıydı. FETÖ’nün işlediği söylenen bütün suçları birlikte işlediklerinin itirafıdır.

“Bu nedenle Emre Cemil Ayvalı’nın soruşturularak yargılanması ve onun sorgulanmasıyla elde edilecek diğer siyasi ayak üyelerinin, tüm diğer AKP’liler’in açıkça FETÖ ile işbirliği yaptığınu söyleyenlerin, “Ne istediler de vermedik” diyenlerin, “sıla hasreti” açıklaması yapanların hepsinin bu açıklama çerçevesinde artık soruşturulması, mevcut hukuka ve mevcut kanunlara göre şarttır.

“Bu nedenlerle Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları olarak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunu verdik, gereği yapılsın. En küçük FETÖ’nün ağına, tuzağına düşen bir sürü insan bile cezaevinde sürünürken, açıkça biz bunları Kemalistlere karşı kullandık, işbirliği yaptık diyenlerin ve onların suç ortaklarının, Tayyip Erdoğan’dan başlayarak hepsinin soruşturulması gerektiği açıktır. Artık bu soruşturma yürütülmelidir yoksa hiçbir Cumhuriyet Savcısı bu ülkede hukuk vardır, demesin.”

Gün gelecek, AKP’liler, tüm FETÖ işbirliği eylemlerinden yargılanacaktır. Kimsenin şüphesi olmasın. 16.06.2020

HKP Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz