Hatay/Reyhanlı’daki bombalı saldırıyı lanetliyoruz

14.05.2013
510
A+
A-

Öncelikle Reyhanlı’da hayatını kaybeden insanlarımızın yakınlarına ve halkımıza başsağlığı ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Reyhanlı Katliamı, AKP ve AB-D Emperyalistlerinin eseri. Devletin resmi açıklamalarına göre 49 vatandaşımız hayatını kaybetti. Ama hastanelerden gelen bilgiye göre 70, yabancı basına göre ise 100’ü aşkın insanımız hayatını kaybetti. Tayyipgiller bu insanlık dışı katliamdaki suçlarını örtbas etmek için sayıyı düşürmeye çalışmaktadırlar ama mızrak çuvala sığmıyor. Tayyipgiller, bu katliamdaki sorumluluklarından kaçamayacaklardır ve mutlaka hesabını vereceklerdir. Hem halklarımıza hem de Tarihe…

Bu bombalı saldırıları protesto etmek ve halkımıza faillerinin alçakça emelleri için AB-D Emperyalistleri ve işbirlikçisi AKP’nin gerçekleştirdiğini ve halkımızın yanında olduğumuzu göstermek için Hatay Antakya merkezde olayın ertesi günü, 12 Mayıs günü eylemimizi gerçekleştirdik.

Basın açıklaması yapılacak alana kadar pankartlarımız, dövizlerimiz ve flamalarımızla sloganlar haykırılarak “Katil ABD Orta Doğudan Defol”, “Reyhanlı’nın Katili ABD-AB Emperyalizmi”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Sosyalizm”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayipgiller Halka Hesap Verecek”, “Suriye Halkı Yalnız Değildir” sloganları atıldı. Attığımız sloganlara Halkımız alkışlarıyla destek verdi.

Halkımıza Reyhanlı’daki saldırının failleri; Yugoslavya’ya, Irak’a, Afganistan’a, Libya’ya ve bugün Suriye’ye saldıran aynı güruhlardır yani AB-D Emperyalistleri ve onların yerli işbirlikçileridir, dedik. Bu saldırının faillerinin ve işbirlikçilerinin ülkemizde ne yapmak istediklerini AB-D Emperyalistlerinin gittikleri her ülkede kan, zulüm, açlık, yoksulluk getirdiklerini ve işbirlikçilerinin kendi ülke halklarını yok edecek zulümlerini kökenini ve sebeplerini ve halkımızın ne yapması gerektiğini açıklayarak halklarımızın yaşadığı tüm felaketleri ortadan kaldırmanın biricik yolunun, başhaydut ABD Emperyalizmine, yardakçısı AB Emperyalizmine ve yerli satılmışlara karşı örgütlü biçimde mücadele yürütmek olduğunu ve insanlığın insanca bir yaşam sürdürebilmesinin temel koşulunun bu alçakları tarih sahnesinden, bir daha geri gelmemecesine silmek olduğunu vurguladık. Basın açıklamamızı sloganlar ve alkışlarla bitirdik. Eylemimize halkımızın ilgisi büyüktü.

Biz Kurtuluş Partililer diyoruz ki, insanlık mutlaka zulmü yenecek çünkü; halkız haklıyız yeneceğiz.

Çukurova’dan Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz