Halkın Kurtuluş Partisi, AKP’giller ve Sahte Diplomalı Pehlivan’ın ensesinde

07.07.2020
700
A+
A-

Ülkemizde AKP eliyle gerçekleştirilen yolsuzlukların, vurgunların, talanların, kamu malı hırsızlıklarının peşini bırakmayan HKP, Sahte Diplomalı Pehlivan Hamza Yerlikaya’nın ensesinde.

Daha önce Sahte Diplomalı Pehlivan’ın milletvekilliğinin iptal edilmesi için YSK ve TBMM’ye başvuran Partimizin bu konuda attığı son adım, Vakıfbank Genel Müdürlüğüne dilekçe vererek Pehlivan’ın görevden alınmasını talep etti.

Parti Avukatlarımızdan Pınar Akbina, Vakıfbank Genel Müdürlüğü önünde şu sözleri dile getirdi:

“Merhaba;

“Halkın Kurtuluş Partisi İstanbul İl Başkanı Avukat Pınar Akbina.

“Şu anda Vakıfbank’ın İstanbul Ümraniye’de bulunan genel müdürlüğü önündeyiz. Buraya geçtiğimiz günlerde Vakıfbank yönetim kuruluna atanan Hamza Yerlikaya’nın görevden alınması için, resmi evrakta sahtecilikten, diploması olmadığı için dilekçe vermeye geldik.

“Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Halkın Kurtuluş Partisi olarak Hamza Yerlikaya hakkında ve resmi evrakta sahtecilik yapan tüm sorumlular hakkında bir suç duyurusunda bulunmuştuk. Şimdi de bu suç duyurusunun gereği olarak Vakıfbank genel Müdürlüğüne dilekçe vermeye geldik çünkü bankacılık kanununa göre yönetim kurulu üyelerinin yüksek okul mezunu olması gerekiyor ve işin gerektirdiği dürüstlük ve yeterliliğe sahip olması gerekiyor.

“Ancak kamuoyundan ve basından aldığımız bilgilere göre Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesinde Hamza Yerlikaya hakkında resmi evrakta sahtecilik suçundan ceza verilmiş durumda. Yani mahkeme kararıyla da Hamza Yerlikaya’nın Yüksekokul diplomasının olmadığı çok açık.

“Ancak AKP’giller hak hukuk tanımadıkları için buraya da, yönetim kuruluna da Hamza Yerlikaya’yı atadılar. Zaten AKP’giller’in kendi Reislerinin başta diplomaları yok. Aynı hukuksuzluklar bir silsile halinde devam ediyor.

Ancak dilekçelerimiz el yakıyor. Bugün de yaklaşık bir saat önce geldik. Buraya dilekçemizi verdik. Ancak üst makamlar dilekçeyi incelediler ve bu dilekçeyi almayacaklarını söylediler. Bu dilekçeyi bir şekilde göndereceğiz ulaştıracağız kendilerine ama asıl olan tabiî ki böyle halk düşmanları, halkın emeğine konan Hamza Yerlikaya gibi AKP’giller yöneticileri gibi insanların hesap vermesi…

“Biz Halkın Kurtuluş Partisi olarak suç duyurularımıza bu yolsuzluklarla vurgunlarla mücadele etmeye devam ediyoruz ve edeceğiz.

“Halkız Haklıyız Yeneceğiz.”

Halkımızın değerlerini yağmalayanların, bu ülkenin birikimlerini ve topraklarını yerli yabancı Parababalarına peşkeş çekenlerin, emekçi halkın düşmanlarının, durup dinlemeden yalan söyleyen, çalan çırpan, zulmeden yerli satılmışların peşini bırakmayacağız.

Ant olsun ki eninde sonunda Halkın Gerçek İktidarını kurup bu yağmaya, bu talana, bu soyguna, bu peşkeşe son vereceğiz.

O günler gelecek. Ve o günler uzak değil.

07.07.2020

HKP

Genel Merkezi

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz