Güle Güle Hamdi Gezmiş… Ağabeyinin mücadelesini biz Kurtuluş Partililer zafere ulaştıracağız!

17.06.2020
600
A+
A-

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Deniz Gezmiş’in kardeşi Hamdi Gezmiş’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

O Deniz ki sapına kadar antiemperyalistti. Yoldaşlarıyla birlikte AB-D Emperyalizmine ve yerli işbirlikçilerine karşı yiğitçe mücadele etti, mücadelesinin bedelini canıyla ödemekten asla geri durmadı.

O Deniz ki Tam Bağımsız Türkiye ideali uğruna can verdi, “Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye”, “Ya İstiklal Ya Ölüm!” şiarlarından idam sehpasında dahi bir an bile geri durmadı.

Kendisini ve Yoldaşlarını “Biz Türkiye’nin İkinci Kurtuluş Savaşçılarıyız” şeklinde ifade eden o Deniz ki ölüme yürüdüğü Yoldaşlarıyla birlikte, Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın bütün kazanımlarını ortadan kaldırmak isteyen halk düşmanı Demokrat Parti İktidarı’na karşı, Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi Mustafa Kemal’e sahip çıkan, Devrimci Gelenekli Genç Subayların gerçekleştirdiği 27 Mayıs Politik Devrimi’ni savunuyordu.

O Deniz ki, bugünkü soytarı istismarcılarının tersine Ermeni Soykırım Yalanını “Doğu Anadolu’da Ermenilerin Bağımsız bir Ermenistan için Amerika’dan destek alarak çıkardıkları iç isyan…” diyerek mahkum ediyordu.

Şimdiki Sevrci Soytarı Sahte Solcular gibi Ortaçağcılarla iş tutmadı, aksine onlara karşı da mücadele etti. Halkların Kardeşliği şiarının yılmaz bir savunucusu oldu.

İşte böyle bir ağabeyin kardeşiydi Hamdi Gezmiş de. Ağabeyinin mirasını, onun adına kurulan vakıfta görev alarak yaşattı.

Ve ne yazık ki bu sabah geçirdiği beyin kanamasının ardından aramızdan ayrıldı.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Hamdi Gezmiş’in vefatından dolayı duyduğumuz üzüntüyü bir kez daha ifade ediyor, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Güle güle Hamdi Gezmiş…

Faşist cellatların katlettiği sevgili ağabeyinin, gözünü kırpmadan uğruna hayatını feda ettiği davayı biz zafere ulaştıracağız!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

17 Haziran 2020

HKP Genel Merkezi

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz