Gezi’nin ağulu düşmanları

04.06.2018
703
A+
A-

Bizim “Sevr’ci Soytarı Sahte Sol” diye adlandırdığımız”, ABD Dışişleri’nin “Demokrasi Güçleri ve Umut Kaynağı” ilan ettiği, ABD’nin Sol Tabelalı Şark Ekspresi’nin yolcularını oluşturan zavallılar zevatı; bir yandan kendilerini “Gezici” ilan ederlerken, diğer yandan da Gezi’yi arkadan vuran Bağlamacı Selo’yu ve onun HDP’sini desteklemekten geri durmazlar.

Yahu Hafızlar, insanın bir yüzü olur yahu…

Kendinizi genç ergenlere ve cahil garibanlara “Gezi Direnişçisi” diye pazarlıyorsunuz. Âlâ…

Gezi’ye hiç değilse sahip çıkmanız, onu savunur görünmeniz her şeye rağmen iyi bir şeydir bizim için.

Fakat, bu Bağlamacı Selo ve onun HDP’si ne yaptı Gezi İsyanı’mız günlerinde?

İsyanımızı sırtından vurdu. AKP’giller’in Büyük Reisi’yle ve onun Bülent Arınç’ıyla ve onun İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’suyla aynı safta yer aldı.

İşte belgesi:

 “(…) Ama (Gezi’de) şöylesine bir hareket içerisine de girildi. ‘Bu şekilde hükümeti devirecek, darbeye doğru götürecek bir halk hareketini çıkarabilir miyiz? Ya da bu halk hareketini darbeye kanalize edebilir miyiz?’ Böyle bir arayış oldu. Bunu, biz hem sokaktaki gözlemlerimizle hem de arkadaşlarımızın tespitleriyle rahatlıkla ifade edebiliyoruz. Bu bir spekülasyon değil. Biz bu kısmına şiddetle karşı çıktık. Bu yüzden de bir mesafe koyduk.” (https://odatv.com/agactan-devrim-diyen-demirtas-gezi-direnisine-bakin-ne-demisti-1507141200.html)

İşte Bağlamacı’nın ve onun partisinin Gezi’deki tutumu…

Bu ihanetlerinden dolayı zaten Tayyip’in Bülent Arınç’ı teşekkür etmedi mi, Ahmet Türk’e ve bilumum HDP tayfasına?

Etti…

Gerçek böylesine ayan beyan ortadadır…

Şimdi bu Sevr’ci Soytarı Sahte Sol’ların bir bölümü, kendilerini “Birleşik Haziran Hareketi” olarak adlandırma sahtekârlığına bile başvurmaktadır. Bir avuç döküntü, 10 milyonu aşkın Gezi İsyancımızın mücadelesinin üzerine oturma düzenbazlığı gayretindedir.

Be sahtekârlar!

Ne hareketi olur sizden?

Her biriniz bir zamanlar sol sanarak içinde yer aldığınız küçükburjuva grupçukların teoride ve pratikte iflas etmiş olması sonrasında ortada kalmış, yerini yönünü şaşırmış döküntülerden oluşmaktasınız be!

Bunların bazısı da HDP’den adaydır, bildiğimiz gibi.

Bağlamacı Selo ve partisi ABD Emperyalist Hayduduna, onun NATO’suna, Avrupa Birliği’ne ve IMF’ye büyük bir sadakatle bağlıdır, yine herkesin bildiği gibi.

Gültan Kışanak, Bağlamacı Selo ve Ahmet Türk’ten oluşan HDP Heyeti Amerika’ya gider, CIA güdümlü bir yığın sözde sivil örgütle buluşur ve ABD’den Suriye’de kendilerine rol vermesini isterler, değil mi?

Sonra da gelip bunu hiç yüzleri kızarmadan ve utanç duymadan açıklarlar, ABD’ye hizmet için bize Suriye’de rol vermesini istedik, diye.

Zaten ABD Emperyalist Çakalı da Suriye’de bunların kardeş örgütü PYD ve YPG’yi “Bizim kara gücümüz-Yerel Ortağımız”, şeklinde tanımlamaktadır.

Yine Suriye’de bunlara 5 bin TIR dolusu silah hibe etmiştir, ABD Emperyalist Haydut Devleti.

Suriye’de ABD’yle birlikte egemenlikleri altında bulundurdukları bölgede de tamı tamına 20 tane askeri üs kurmuştur ABD.

Özetçe; ABD Emperyalisti, bu Amerikancı Burjuva Kürt Hareketi’nden İkinci bir İsrail, ya da kendilerinin ikinci bir petrol bekçisi olacak bir kukla devlet yaratma uğraşı içindedir.

Yani bunlarla ABD etle tırnak gibi kaynaşık durumdadır artık.

Zaten Bağlamacı Selocan’ı da Wikileaks belgelerinde ortaya konduğuna göre tâ Diyarbakır İHD Şube Başkanı olduğu günlerde keşfetmiş, devşirmiş ve kendisine bağlamıştır ABD. Tıpkı TR-705 ve benzerleri gibi…

Biz tabiî ki kimseye şu partiyi destekleyin, bunu desteklemeyin gibi şeyler söylemeyiz. Fakat hem “Geziciyiz”, hem de “HDP ve Selocanseveriz” derseniz, işte ona izin vermeyiz.

Ahlâklı olun, namuslu olun, deriz. Her ikisi birden olunmaz, tutarlı ve namuslu kalmak kaydıyla, deriz.

HDP’ci ya da Selo’cu olmak istiyorsanız olun. Ama kalkıp da biz solcuyuz, sosyalistiz, Gezi Direnişçisiyiz filan derseniz, biz de size; “Siz siyasi ahlâktan yoksun düzenbazlarsınız.”, deriz.

İnsan şu olur, bu olur; ama neyse öyle görünür be!

Siz, tersini de oynuyorsunuz yüzünü de…

İkili oynuyorsunuz yani…

Dolayısıyla da yaptığınız, gerçek solculuk değildir. Siyasi literatürde buna “CIA Solculuğu” denir, “CIA Sosyalistliği” denir.

Hatırlarsınız; Eski CIA Ortadoğu Masası Şeflerinden Graham Fuller, sizin gibileri kast ederek; “Türkiye’de daha çok sola ihtiyaç var.”, demişti.

Özetçe; solu, sosyalistliği, komünistliği kirletmeyin!

Bulaşmayın bizim bu yüce değerlerimize, kavramlarımıza ve davamıza!

Gidin; nerede, kiminle ne iş tutarsanız tutun. Ama sola, sosyalizme bulaşmayın, bu kavramları ağzınıza almayın, kirletmeyin!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

4 Haziran 2018

Nurullah Ankut
HKP Genel Başkanı

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz