Gençliğin örgütlü yumruğu tüm baskıları, gözaltıları ve kelepçeleri kırar!

07.01.2021
460
A+
A-

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin, AKP onaylı atanmış rektör Melih Bulu’ya karşı günledir süren haklı mücadeleleri hala devam etmektedir. Öğrencilerin bu mücadeleyi yürütürkenki temel hedefleri başta atanmış rektör Melih Bulu’nun yerine demokratik bir seçimle seçilecek olan bir rektörün geçmesidir. İşte Boğaziçi Üniversitesi öğrenci arkadaşlarımız günlerdir bunun için direnmektedir. En temel ve demokratik hakları için direnmektedir.

Ancak AKP’giller iktidarı kendilerine karşı olan en küçük demokratik bir eylemden dahi korkmakta, bu eylemi bastırabilmek için eyleme katılan binlerce genç arkadaşımıza terörist diyebilmekte ve gecenin bir yarısı evlerine baskın düzenleyerek kapılarını, duvarlarını kırarak yaka paça gözaltına alabilmektedir. Aynı AKP iktidarı konu bir kadına taciz, tecavüz veya katledilmesi olduğu zaman ise ‘bir kereden bir şey olmaz’ diyerek o suçluyu en kısa sürede mahkeme salonlarından salıvererek hiçbir şey olmamış gibi toplum içine bırakabilmektedir. Yine AKP’giller iktidarı onlarca işçinin katledildiği iş cinayetlerinde Parababalarına ceza vermemektedir. Ama en temel hakları için mücadele eden genç arkadaşlarımızı ise yaka paça gözaltına almakta, sırf muhalif oldukları için terörist yaftasına tabii tutmaktadır. Sadece ve sadece AKP’giller’in politikalarına, antidemokratik uygulamalarına karşı çıktıkları için!

Bu asla ve asla kabul edilebilir bir şey değildir. Gençleri korkutmak ve sindirmek için yapılan bu baskılar bir sonuca ulaşamayacaktır. AKP onaylı atanmış rektör Melih Bulu Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olamayacaktır. Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri demokratik bir seçimle bir rektör gelene kadar haklı mücadelelerini sürdürecektir.

Baskılar, Gözaltılar Gençliği Yıldıramaz!

6 Ocak 2021

Kurtuluş Partisi Gençliği

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz