Emperyalizme karşı tüm öfkemizle haykırıyoruz: Çanakkale Geçilmez, Geçilmeyecek!

18.03.2017
544
A+
A-

Emperyalizme karşı tüm öfkemizle haykırıyoruz: Çanakkale Geçilmez, Geçilmeyecek!

“Çanakkale Geçilmez” şiarıyla, emperyalizme olan tüm öfkemizle 18 Mart’ta Çanakkale’deydik. Halkın Kurtuluş Partisi olarak 18 Mart günü şehir merkezinde kortejimizle yürüyüş yaparak Şehitler Anıtında basın açıklamamızı gerçekleştirdik. Açıklamadan önce Birinci Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın Önderi Mustafa Kemal ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunduk.

Basın açıklamamızı okuyan HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak, tüm Çanakkale şehitlerine ve Mustafa Kemal’e çok şey borçlu olduğumuzu söyledi. Çolak, “Çanakkale Savaşı’nı kazanamayıp yenilseydik Sovyetler Birliği kurulmazdı. Halklar Sosyalizme tanışmazdı. Çanakkale Zaferi Tarihin akışını değiştiren muazzam bir zaferdir.” dedi.

Çolak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın dediği gibi; Çanakkale Zaferi, sadece bizim değil, tüm mazlum milletlerin emperyalizme karşı ilk zaferidir. Çanakkale Zaferi, Antiemperyalist Birinci Kurtuluş Savaşı’mızın da ilhamıdır. Çanakkale Zaferi, Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Lazıyla, Çerkeziyle, Alevisiyle, Sunnisiyle, Kadınıyla Erkeğiyle,Yaşlısıyla, Genciyle tüm halkımızın kanı pahasına kazanılan, o güne kadar Tarihin gördüğü en büyük Haçlı donanmasını yenen ve Birinci Emperyalist Paylaşım Savaşı’nın seyrini değiştirerek Tarihe ‘ÇANAKKALE GEÇİLMEZ’ sözünü yazdıran ve bu büyük destanı yaratanların oluk oluk akan kanlarıyla kazanılan bir büyük zaferdir.

“Çanakkale Zaferi, mazlum halkların emperyalizme karşı kazandığı mücadelenin adıdır. Çanakkale Zaferi, Emperyalizme karşı kazanılan mücadelenin adıdır. Çanakkale Zaferi, AB-D Emperyalistleri ve AKP'giller'e karşı mücadelenin adıdır. Çanakkale Zaferi, Yeni Sevr’e ve Büyük Ortadoğu Projesi’ne karşı mücadelenin adıdır.”

Basın açıklamasında sık sık, “Çanakkale Geçilmez, Geçilmeyecek” , “Çanakkale Geçilmez, Direnen Halklar Yenilmez” , “Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Sosyalizm” sloganları atıldı.

Eylemimiz anıta çelenk koyduktan sonra alkış ve sloganlarla iskele meydanına yaptığımız yürüyüşle sona erdi. 18 Mart 2017

Kurtuluş Partililer

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz