Duran adam eylemi üzerine…

18.06.2013
490
A+
A-

 

Halkımızın yaratıcılığı muhakkak ki sonsuzdur. İşte bir Gezi Direnişçisi kardeşimizin dün akşam yaratıp pratiğe geçirdiği “Duran Adam” eylemi şu anki durumda çok olumlu bir tepkidir. Bu eylemin yaygınlaşması sadece İstanbul değil, Gezi Direnişi’nin yaşandığı tüm İllerimize; oraların meydanlarına, caddelerine yayılması Tayyipgiller’i çok rahatsız eder. Bu da etkili bir protesto biçimidir. Özellikle Gezi Eyleminin geldiği bu noktada böyle bir eylem biçimi bizce de çok uygun bir yöntemdir. Yoldaşlarımızın desteklemesi tabiî ki çok doğru olur. Ayrıca da katılmalıyız bu eyleme. Eğer umduğumuz yaygınlığa ulaşırsa hiç kuşkumuz olmasın ki Tayyipgiller iktidarı bu eylemcilere karşı da polisi seferber edecektir. Fakat bu eylem biçimi ile mücadele etmeleri çok daha zor olacaktır.

Önemli olan AB-D işbirlikçisi hain, vatan ve halk düşmanı, tabiî aynı zamanda da talancı, küp doldurucu Tayyipgiller iktidarına karşı kitleleri seferber etmek, öfkelerini ortaya koymalarını sağlamaktır. İşte bu eylem de bunun biçimlerinden biridir. 

Sözü uzatmayalım. Bu sebeplerden dolayı eylemi tümüyle desteklediğimizi ve yaygınlaşmasını dilediğimizi yoldaşlarımıza ve halkımıza duyururuz. 18.06.2013

 

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

GENEL MERKEZİ

 

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz