Dünya İşçi Sınıfının temsilcileri yarın Fransa’nın işçi düşmanı politikalarını protesto ediyor

27.05.2016
590
A+
A-

Sendikamız Nakliyat-İş, üyesi bulunduğu 93 milyon üyeli Dünya Sendikalar Federasyonu ile ortaklaşa 27-28 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da “Emperyalizme Karşı İşçi Sınıfının Uluslararası Dayanışması ve Mücadelesi” adlı uluslararası konferans düzenliyor.
Başını ABD Emperyalistlerinin çektiği, AB ve diğer emperyalistlerin oluşturduğu dünya emperyalistler cephesi, dünya işçi sınıfına, halklarına karşı ekonomik-siyasi zulüm, savaş politikalarını acımasız bir şekilde dayatmaktadır.
İstanbul’da bugün başlayan konferansımıza; Kazakistan, Güney Kıbrıs, Kuzey Kıbrıs, Hindistan, Tunus, Filistin, Mısır, Panama, Yunanistan, Peru, Cezayir, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Somali, Suriye, Rusya, İngiltere, Portekiz, İran, Ukrayna ülkelerinden işçi sınıfının mücadeleci örgütleri, sendikaları ve işçi sınıfının temsilcileri, delegeleri katılıyor.
28 Mayıs 2016 Cumartesi günü Fransa Başkonsolosluğu önünde yurtdışından gelen delegelerin katılımı ile Fransa’da işçi düşmanı çalışma yasa tasarısına karışı direnen Fransa işçi sınıfı ve emekçileri ile dayanışma için bir basın açıklaması yapılacaktır. Yapılacak basın açıklamasında Dünya Sendikalar Federasyonu Genel Sekreteri George Mavrikos’da bir konuşma yapacaktır.
Tüm halk örgütleri, sendikalar ve basın emekçileri davetlidir. 27.05.2016

Nakliyat-İş Sendikası
Genel Merkezi

Basın Açıklamasının Yapılacağı

Tarih : 28.05.2016 Cumartesi

Saat : 10:00

Yer : Fransa Konsolosluğu Önü

Adres : İstiklal Caddesi No:8 Taksim Beyoğlu/İstanbul

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz