DİSK/Nakliyat-İş Sendikasından; CGT Versay Demiryolu İşçileri Sendikası’nın 9 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen Kongresinde…

11.01.2018
486
A+
A-

CGT Versay Demiryolu İşçileri Sendikası’nın 9 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen Kongresinde, Genel Başkanımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu Kongrenin Onursal Genel Başkanı seçildi

 

CGT Versay Demiryolu İşçileri Sendikası’nın Kongresi, 9 Ocak 2018 tarihinde Versay’da gerçekleştirildi. Kongrede, sendikamızla tam dayanışma içerisinde olunması kararı alındı. Bu çerçevede Kongrede, Genel Başkan’ımız Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun Kongre Onursal Başkanı seçilmesi yönünde karar alındı. Ayrıca Zeytinburnu Nakliyeciler Sitesi’nin ve site içerisinde yer alan sendika binamızın yıkılmasını ve yıkım sırasında çevik kuvvet tarafından sendika yöneticilerimize ve işçilere yönelik yapılan saldırıları kınamak için Türk Büyükelçiliğine protesto mektuplarının gönderilmesi kararı alındı.

Kongrede alınan karar çerçevesinde CGT Versay Demiryolu İşçileri Sendikası’nın deklare ettiği dayanışma mesajının Türkçesini yayımlıyoruz:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CGT Versay Demiryolu İşçileri Sendikası’nın 9 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilen Kongresinde alınan karar

Türk Taşımacılık Sendikası Nakliyat-İş’teki yoldaşlarımızın dikkatine

Sevgili yoldaşlar,

Kendi sendika binanızda, kendi militanlarınıza yönelik olarak çevik kuvvet polisi tarafından gerçekleştirilen saldırıyı sonuna kadar lanetliyoruz. Sendikacılara zulmetmek için biber gazı ve plastik mermi kullanan, sendikayı etkisiz hale getirmek amacıyla sendika çevresini kuşatıp yıkmak için buldozerler gönderen bir güç, aşağılık bir güçtür ve bu gücün geleceği yoktur.

CGT Versay Demiryolu İşçileri Sendikası’nın militanları, sendikanız Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu Yoldaş’ı, 9 Ocak 2018’de yapılan Kongremizin Onursal Başkanı olarak seçmeye karar vermişlerdir. Ve bu yolla da, otoriter Türk Hükümetinin sendika düşmanlığına karşı sizlerle olan sarsılmaz dayanışmalarını göstermek istemektedirler.

Emin olun ki kalplerimiz, işçilerin özgürlük mücadelesinin zaferi ve sosyal adalet için savaşta  birlikte atacaktır. Bugünden itibaren Türk Büyükelçiliğine gönderilmek üzere protesto mektupları yazacağız. Ve Fransız Sendikal Hareketiyle Nakliyat-İş arasındaki dayanışmayı örgütlemek için sizin durumunuzu CGT’nin tüm organlarında gündeme getireceğiz.

Sevgili yoldaşlar, lütfen en derin, kardeşçe sınıf sendikacılığı selamlarımızı kabul ediniz.

CGT Versay Demiryolu İşçileri Sendikası

İletişime Geç
Merhabalar,
Bize buradan ulaşabilirsiniz